مدیركل امور دریانوردان سازمان بنادر خبر داد

شروع واکسیناسیون دریانوردان در آینده نزدیک بعلاوه جزئیات

شروع واکسیناسیون دریانوردان در آینده نزدیک بعلاوه جزئیات

به گزارش هم پیما مدیرکل امور دریانوردان، سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ارسال اسامی 95 هزار نفر دریانورد به وزارت بهداشت برای واکسیناسیون آنها، اظهار داشت: دریانوردان به زودی واکسینه می شود.علی اکبر مرزبان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: همانطور که به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کردیم، از نظر ما کسانی که شناسنامه دریانوردی و گواهینامه معتبر کشتی های خدماتی و تجاری دارند، دریانورد محسوب می شوند و برمبنای دستورهای صادر شده از طرف رئیس جمهور و وزیر بهداشت باید بدون اولویت واکسینه شوند.

وی با اعلان اینکه وزارت بهداشت برای ورود این اسامی در بانک اطلاعاتی خودش و ساماندهی امور دراین زمینه چند روزی زمان نیاز دارد، اضافه کرد: بعد از ورود اسامی در سیستم وزارت بهداشت، واکسیناسیون دریانوردان شروع می شود، البته اکنون نیز تعدادی از دریانوردان به سبب این که در اولویت بودند واکسینه شدند.

مدیرکل امور دریانوردان، سازمان های تخصصی و بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه بیش از ۸۰ درصد دریانوردان اهل استانهای جنوبی هستند، افزود: برمبنای آمار حدود ۵۰ هزار نفر از دریانوردان بالای ۴۰ سال سن دارند و واکسیناسیون آنها در استانهای جنوبی شروع شده است. همین طور ۷۰۰۰ نفر بالای ۶۰ سال و حدود ۱۰ هزار نفر بین۵۰ تا ۶۰ سال سن دارند بدین سبب آنها نیز واکسینه شده اند. اما برای واکسیناسیون همه دریانوردان اقدامات لازم صورت گرفته و به زودی واکسیناسیون آغاز می شود.

مرزبان در پاسخ به سوالی درباره این که اگر دریانوردی با مشکل در پروسه واکسیناسیون مواجه گردید، چه کاری باید انجام دهد، اظهار داشت: ممکنست بصورت موردی مشکلاتی در واکسیناسیون دریانوردان به وجود بیاید اما بمحض بروز مشکل می توانند با سازمان بنادر تماس گرفته و ما بوسیله ورود مجدد اسامی آنها یا ارائه معرفی نامه به این دریانوردان اقدام خواهیم کرد.

وی اعلام نمود: البته در تلاشیم تا همه پرسنل و کارمندان پایانه های بندری به سبب داشتن ارتباط مستقیم با دریانوردان و این بخش حساس، واکسینه شوند که در این راستا بوسیله وزارت راه و شهرسازی در صدد هستیم تا فهرست فعالان و پرسنل بنادر را نیز در شمول حمل و نقل عمومی دریایی قرار دهیم.

منبع:

1400/05/12
23:31:33
5.0 / 5
294
تگهای خبر: آموزش , بانك , بندر , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما