معاون وزیر راه و شهرسازی:

330 کیلومتر پروژه آزادراهی تا اختتام امسال بهره برداری می شود

330 کیلومتر پروژه آزادراهی تا اختتام امسال بهره برداری می شود

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: 330 کیلومتر پروژه آزاد راهی با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد، تا اختتام امسال بهره برداری می شود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، خیرالله خادمی بعدازظهر امروز دوشنبه در آئین افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد با اعلان اینکه در چند سال اخیر اقدامات بسیار بزرگی در امتداد گسترش زیرساخت های حمل و نقل انجام شده است، گفت: در دو سال قبل هزار و ۵۰۰ کیلومتر پروژه ریلی، ۶۲۰ کیلومتر آزاد راه و سه هزار کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه در سال قبل ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید، اظهار داشت: طی روزهای گذشته و آتی ۷۶ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به این که هم اکنون ۷۰۰ کیلومتر ریل برای اجرای پروژه های این حوزه روی زمین داریم، اضافه کرد: برای نخستین بار در سال قبل تولید ریل ملی را داشته ایم.
خادمی با تاکید بر این که ۳۳۰ کیلومتر باقی مانده از پروژه های آزاد راهی کشور بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: این میزان نیز تا اختتام امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی در ادامه با اشاره به آزاد راه خرم آباد- بروجرد اظهار داشت: برای راه اندازی این بخش از پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که هزینه روز آن بیش از پنج هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این پروژه ظرف دو تا سه سال آینده به اراک متصل خواهد شد.
خادمی با تاکید بر این که کل این مسیر ۱۳۵ کیلومتر بوده که از طرف قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عملیاتی می شود، اضافه کرد: ۶۰ درصد از هزینه این پروژه را دولت و ۴۰ درصد آنرا قرارگاه تامین می کند.
وی همین طور به پل «کاکارضا» اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه آماده بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: این پروژه قرار بود با حضور وزیر راه افتتاح شود که زمان آن مهیا نیست، اما این پل از فردا آماده بهره برداری و افتتاح از طرف مسئولان استانی است.


منبع:

1400/05/11
22:17:44
5.0 / 5
256
تگهای خبر: توسعه , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما