طرح تشكیل دو وزارت خانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می شود

طرح تشكیل دو وزارت خانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می شود

هم پیما: نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» را با اولویت بررسی می کنند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز ( چهارشنبه) با اعمال تبصره یک ماده ۱۰۰ بخشنامه در خصوص تقاضای بررسی با اولویت طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» با ۱۲۰ رای موافقت کردند.
کمال علیپور نماینده قائمشهر بعنوان متقاضی بررسی این طرح با اولویت اظهار داشت: حجم سنگینی از کار بر عهده وزارت راه و شهرسازی بوده که نتیجه آن بر زمین ماندن بسیاری از کارهای زیرساختی درباره راه و شهرسازی و مسکن می باشد.
وی با اشاره به گرانی مسکن در طول سه سال قبل اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی مسکن را رها کرده است کخ نتیجه آنرا می توان در افزایش قیمت مسکن دید.
علیپور با اشاره به وضعیت جاده ها اظهار داشت که وزارت راه و شهرسازی وقتی برای پیگیری کارهای زیر ساختی ندارد پس تفکیک وزارت راه و شهرسازی لازم است کما این که هزینه ای هم برای دولت ندارد چون تمام امکانات موجود بوده و فقط تفکیک صورت می گیرد.
سید غنی نظری نماینده خلخال در مخالف اظهار داشت: اولویت جامعه گرانی ها، رتبه بندی معلمان و مسائل و مشکلات حاد جامعه در زمینه اشتغال و نه اینگونه طرح هاست.
وی دلیل مشکلات در وزارت راه و شهرسازی را مدیریتی و نه ساختاری خواند و اضافه کرد: نباید صورت مساله را پاک کرد؛ این طرح با قانون برنامه ششم مغایرت داشته و موجب گسترش دولت و نه کوچک سازی دولت می شود ضمن این که بیشتر کارها در زمینه وزرات راه و شهرسازی قابل واگذاری به بخش خصوصی است پس مشکل فعلی مدیریتی و نه ساختاری است.
معین الدین سعیدی نماینده چابهار بعنوان موافق اظهار نمود: انتزاع حمل و نقل و مسکن یک ضرورت است آن هم با شرایط فعلی که نتوانسته ایم به چشم انداز تولد یک میلیون مسکن برسیم.
وی با اعلان اینکه در جاده ها هم بیشترین تصادفات داریم، اظهار داشت: با این روند فعلی در عرصه تولید مسکن باید یک قرن طول بکشد تا ایرانی صاحب مسکن شود. این طرح بارمالی ندارد.
منبع:

1400/05/07
11:25:46
5.0 / 5
517
تگهای خبر: اشتغال , تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما