ركورد حمل كالاهای اساسی از بندر امام شكسته شد

ركورد حمل كالاهای اساسی از بندر امام شكسته شد

به گزارش هم پیما مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان اظهار داشت: رکورد حمل روزانه کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به سایر نقاط کشور برای اولین بار امسال شکسته شد.به گزارش هم پیما به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، عادل دریس اضافه کرد: برای اولین بار ۵۷ هزار و ۵۰۰ تن کالای اساسی در یک روز توسط شبکه ناوگان حمل و نقل جاده ای و ریلی از بندر امام خمینی (ره) به سایر نقاط کشور حمل شد که این میزان خروجی کالا، بالاترین حجم خروجی کالا از بندر امام امسال بوده است.
وی تعداد کامیون ها و واگن های حامل کالاهای وارداتی را که کالاهای اساسی از بندر امام (ره) حمل کردند را ۲ هزار و ۴۲۳ دستگاه عنوان نمود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان در ادامه اضافه کرد: این اولین بار امسال است که میزان حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به سایر نقاط کشور، از میزان تخلیه بار از کشتی ها پیشی می گیرد.
دریس اظهار داشت: تشریفات قانونی برای خروج بیش از ۲ میلیون تن کالای اساسی از بندر امام (ره) انجام شده است.
در یک ماه اخیر هیئت هایی از جانب رییس جمهوری منتخب، سازمان بازرسی کشور، معاون وزیر کشور، استانداری خوزستان، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی راهکارهایی بمنظور بررسی موضوع و سرعت بخشیدن به روند حمل کالای اساسی به بندر امام خمینی (ره) سفر کرده اند.
هم حالا حدود ۳.۵ میلیون تن کالاهای اساسی شامل غلات و نهاده های دامی در بندر امام وجود دارد. به سبب پر شدن انبارهای مسقف در بندر امام (ره) قسمتی از کالاهای اساسی در محوطه های باز بندر دپو شده است.
حدود ۸۵ درصد حجم کالاهای اساسی بوسیله بندر امام خمینی (ره) وارد کشورمی شود.
در ۴ ماه نخست سال جاری میزان واردات کالاهای اساسی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل حدود ۷ درصد بالا رفته است.


منبع:

1400/05/02
12:57:54
5.0 / 5
453
تگهای خبر: بندر , دستگاه , سفر , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما