منابع طرح ملی مسكن به 8 و سه دهم هزار میلیارد تومان رسید

منابع طرح ملی مسكن به 8 و سه دهم هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش هم پیما عضو هیئت مدیره بانک تخصصی بخش مسکن اظهار داشت: حدود 237 هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در این بانک افتتاح حساب کردند.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن علمداری از افتتاح حساب حدود ۲۳۷ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در آن بانک برای اجرای طرح آگاهی داد و مبلغ واریز شده به حساب بانک را از آورده متقاضیان معادل ۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان برشمرد.
عضو هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن اضافه کرد: تعداد افتتاح حساب ۲۳۶ هزار و ۹۲۸ نفر است. میزان واریز وجوه مبالغ ۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان است که از این مقدار ۲ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان برای راه اندازی پروژه های طرح اقدام ملی مسکن به حساب سازندگان واریز شده است.
به گفته وی، هم اکنون بیش از ۶ هزار میلیارد تومان نیز در حساب بانک است و به تدریج با پیشرفت فیزیکی و شروع راه اندازی به پروژه ها تخصیص خواهد یافت.
علمداری با اشاره به این که بانک تخصصی بخش مسکن از محل تسهیلات ۱۴۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت کرده است، اضافه کرد: اکنون ۲۷۸ پروژه طرح اقدام ملی مسکن به تعداد ۱۳ هزار و ۵۸۰ واحد در دفترخانه آماده انعقاد قرارداد است.


منبع:

1400/05/01
11:46:05
5.0 / 5
387
تگهای خبر: بانك , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما