الحاق ۶۰ هكتار زمین به شهر همدان برای حل مشكلات طرح اقدام ملی مسكن

الحاق ۶۰ هكتار زمین به شهر همدان برای حل مشكلات طرح اقدام ملی مسكن

به گزارش هم پیما همدان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از دریافت مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به شهر همدان برای حل مشکل کمبود زمین در طرح اقدام ملی مسکن اطلاع داد.


مجید صالحی امیر در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تا کنون حدود شش هزار و ۲۰۰ نفر برای طرح "اقدام ملی مسکن " وجه مورد نظر را پرداخت کردند که از این تعداد، حدود چهارهزار و ۸۰۰ نفر در شهرستان همدان، ۵۷۰ نفر در شهرستان ملایر و حدود هزار نفر در سایر شهرستان های استان، هستند.
صالحی امیر با اشاره به اینکه کارگذار ما برای ساخت مسکن در شهرهایی که کمتر از صدهزار نفر جمعیت دارند، بنیاد مسکن می باشد و ما در اغلب شهرها زمین مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دادیم، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن، ساخت این خانه ها را در بعضی شهرها به پیمانکار واگذار کرده و در بعضی شهرها مانند نهاوند، خودش درحال فعالیت است.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان در ارتباط با تخصیص زمین به این پروژه ها، توضیح داد: در شهر همدان تابحال به ۱۳۱۳ واحد مسکن ملی، زمین مورد نظر را تخصیص دادیم که این زمین ها در شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی و شهرک بهشتی هستند که قرارداد ساخت این پروژه ها به بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی واگذار شده است.
صالحی امیری افزود: برای تخصیص زمین به افراد باقیمانده، مجوز الحاق ۶۰ هکتار زمین به همدان را از شورای مسکن استان دریافت کردیم و تا دو ماه آینده به تعداد همه افراد متقاضی، زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن ملی، تخصیص داده خواهد شد.
وی درباره طرح اقدام ملی در شهرستان ملایر، توضیح داد: در شهرستان ملایر برخی از پروژه های مسکن مهر که بلاتکلیف بود را تبدیل وضعیت کردیم و به پروژه ساخت ملی مسکن تخصیص دادیم همینطور زمین دیگری را به این شهر الحاق کردیم و مشکلی از نظر کمبود زمین در ملایر نداریم.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان ضمن اشاره به تأخیر در آغاز پروژه اقدام ملی مسکن در شهرک فرهنگیان، بیان نمود: به علت سستی خاک آن منطقه لازم بود تا مطالعات لازم صورت بگیرد و ما خاک آن جا را تقویت نماییم تا باردیگر شاهد مشکلاتی که در طرح مسکن مهر رخ داد، نباشیم.




منبع:

1400/04/30
11:56:19
5.0 / 5
302
تگهای خبر: ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما