در گفت و گو با هم پیما مطرح شد

پیشنهاد واگذاری مدیریت كارخانه ها به نخبگان

پیشنهاد واگذاری مدیریت كارخانه ها به نخبگان

هم پیما: یک کارشناس حوزه کار معتقد می باشد کارآفرینی که در وضعیت سخت اقتصادی، کار تولیدی می کند و چندین هزار نفر را سر کار می برد یک فرد نخبه و موفق است. او به دولت سیزدهم پیشنهاد کرد که اداره بنگاه ها و کارخانه هایی که به سبب سوءمدیریت تعطیل و مجدداً احیا شده اند را به دست افراد نخبه و کارآفرین بسپارد.حمید نجف در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: یکی از راهکارها برای ساماندهی فارغ التحصیلان و دانش آموختگان جویای کار در کشور استفاده از افراد نخبه در مدیریت های بنگاه های اقتصادیست. هم اکنون یکسری افراد کارآفرین در بخش خصوصی داریم که از صفر آغاز نموده اند و امروز صاحب چندین کارخانه تولیدی بزرگ در کشور می باشند، در کنار افراد کارآفرین در بخش دولتی، یکسری مدیران نخبه دولتی هم داریم که می توانیم از دانش و تجربه آنها در اداره کارخانه ها و شرکتهای بزرگ استفاده نمائیم.

وی اشاره کرد: به طور قطع کسانی که با دست خالی کسب وکار خودرا توسعه داده و الان صاحب چند کارخانه تولیدی شده و افراد بسیاری را مشغول کار کرده اند، کارنامه موفقی داشته و امتحان خودرا پس داده اند بنابر این دولت می تواند در چهار سال آینده مدیریت بنگاه ها و کارخانه هایی که گرفتار رکود و تعطیلی شده اند به دست این افراد بسپارد تا از تجربه مدیریتی و کارآفرینی خود برای حفظ بنگاه و اشتغال موجود در آن استفاده کنند.

این کارشناس حوزه کار اشاره کرد: اساسا این افراد از طرف دولت و وزارت صمت شناخته شده هستند و ما می توانیم اداره کارخانه هایی مثل نیشکر هفت تپه را که به سبب سوء مدیریت مشکل آفرین شدند به دست چنین افرادی بسپاریم.

وی متذکر شد: لازم نیست سهام شرکتها و کارخانه ها به کسی داده شود، سهام متعلق به دولت باشد منتها دولت اداره کارخانه ها و شرکت هایی که تحت تاثیر سوء مدیریت زمین خورده اند به نخبگان و کارآفرینان واگذار کند.

نجف اشاره کرد: آقای رئیسی از کارخانه های بسیاری بازدید داشته که به دلیلهای مختلفی مثل بدهی بانکی گرفتار تعطیلی شده بودند ولی آنها را باردیگر احیا کرده وموانع قانونی این کارخانه ها را از میان برداشته است پس سفارش و پیشنهاد بنده به دولت بعد این است که کارخانه ها بعد از احیا، به صاحبان قبلی خود که به سبب سوء مدیریت آنرا گرفتار مشکل کردند واگذار نشود و اداره آنها را افراد کارآفرین و نخبه به دست گیرند.

به گفته این کارشناس حوزه کار، از این طریق هم از افراد تحصیلکرده و صاحب ایده استفاده می شود و هم فرصت های شغلی جدیدی برای نیروهای کار و کارگران به وجود می آید.
منبع:

1400/04/26
15:04:07
5.0 / 5
311
تگهای خبر: اشتغال , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما