هزینه 110هزار میلیارد تومانی مسكن مهر طی 12 سال

هزینه 110هزار میلیارد تومانی مسكن مهر طی 12 سال

معاون وزیر راه و شهرسازی، هزینه کل مسکن مهر را ۱۱۰ هزار میلیارد تومان شامل ۵۷.۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۵۲ هزار میلیارد تومان آورده مردمی عنوان نمود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، احمد اصغری مهرآبادی در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: از مجموع دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تابحال ۲ میلیون و ۶۰ هزار واحد تکمیل و بیشتر از ۲۰۰۰ واحد به مردم تحویل شده است. ۶۰ هزار واحد مسکن مهر هم با نصب انشعابات و برق آنها به متقاضیان تحویل خواهد شد.
وی اضافه کرد: از زمان ورود اسلامی به وزارت راه و شهرسازی ۴۷۰ هزار واحد مسکن تعیین تکلیف و به مردم تحویل گردید. سهم شهر جدید پردیس از مسکن مهر ۸۴ هزار واحد است که تابحال ۷۶ هزار واحد آن تکمیل شده، درحالی که تا پیش از ورود اسلامی به وزارت راه و شهرسازی، فقط ۳۰ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس تکمیل شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تابحال ۷، ۰۰۰ میلیارد تومان برای امور زیربنایی و روبنایی هزینه کرده ایم، اظهار داشت: ۵۰ درصد پروژه های مسکن مهر در اراضی دولتی در چارچوب تعاونی تعاونی های مسکن و تفاهم نامه های سه جانبه ساخته شده است.
وی تاکید کرد: ۵۰ درصد دیگر هم با استفاده از ظرفیت قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن در اراضی اشخاص، بافت های فرسوده و به طور عمده در محدوده های شهری راه اندازی شده که نشان داده است بیشتر از یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر توسط خود مردم تولید و تحویل شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: مسکن مهر از دو محل تسهیلات بانکی و آورده مردم تأمین مالی شد که ۵۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن توسط بانکهای عامل و همین رقم بعنوان آورده مردمی به پروژه ها تزریق شد و مجموعاً ۱۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه مسکن مهر بود که این رقم بدون محاسبه اراضی دولتی است.
نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر درباره پروژه های مسکن مهر پردیس اظهار داشت: امروز ۷۰۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس افتتاح می شود که تمام این واحدها دوخوابه هستند؛ زیربنای متوسط هر واحد مسکن مهر ۷۵ مترمربع و با احتساب مشاعات ۱۰۰ متر است که در پردیس تا ۱۳۰ مترمربع هم می رسد. مجموعاً امروز ۲۰۰۰ مترمربع مسکن مهر با هزینه ۳، ۰۰۰ میلیارد تومان افتتاح می شود.


منبع:

1400/04/22
20:08:45
5.0 / 5
290
تگهای خبر: بانك , تولید , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما