معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

ساخت مسكن رایگان برای حاشیه نشینان چابهار

ساخت مسكن رایگان برای حاشیه نشینان چابهار

هم پیما: مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری از ساخت رایگان هزار واحد مسکونی برای حاشیه نشینان چابهار آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، مهدی عبوری در آئین افتتاح پروژه های ملی وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه ۱۴۵ هزار واحد مسکونی از طرف شرکت بازآفرینی شهری در دو وضعیت ساخت در اراضی و همین طور نوسازی بافت فرسوده راه اندازی شده است، اظهار داشت: صد هزار واحد از این تعداد در اراضی متعلق به شرکت بازآفرینی شهری ساخته شد.
وی به دیگر پروژه ساخت و ساز مسکونی در اراضی متعلق به شرکت بازآفرینی شهری اشاره و اشاره کرد: در زمین ۳.۵ میلیون مترمربعی این شرکت، سال جاری بزرگترین پروژه ساخت مسکن با ۱۲ هزار واحد در شهر بندرعباس شروع شد که اکنون در دست ساخت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به معرفی ۴۰ هزار واحد فرسوده به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، گفت: سال قبل ۱۱ هزار واحد ذیل طرح اقدام ملی مسکن راه اندازی شد که شش هزار واحد آن به پروژه های بافت فرسوده اختصاص داشت. امروز نیز در ۱۷۹ شهر، ۱۱ هزار واحد فرسوده نوسازی شده، افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری درباره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، تاکید کرد: در هیئت دولت در اردیبهشت ماه امسال سقف تسهیلات تبصره ای ۲.۵ برابر شد و هم اکنون در کلان شهرها توسعه گران بافت های ناکارآمد شهری برای هر واحد فرسوده ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.
عبوری اشاره کرد: از دیگر خدمات نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان رایگان بودن ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه صدور پروانه ساخت در شهرهای مختلف است که در تهران متقاضیان از صد درصد هزینه پروانه ساخت معاف هستند. همین طور ۵۰ درصد هزینه های طراحی، نظارت و اجرا از طرف نظام مهندسی تخفیف داده شده است.
وی درباره اعطای تسهیلات ودیعه مسکن برای جابجایی متقاضیان نوسازی بافت فرسوده در دوره ساخت و ساز اظهار داشت: در تهران و کلان شهرها ۶۰ و در سایر شهرها ۴۵ میلیون تومان با سود صفر درصد به متقاضیان این تسهیلات پرداخت می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، امروز در یکی از محلات تهران ۵۰ پلاک ریزدانه با متراژ دو هزار و ۷۳۳ متر مربع تجمیع و به ۱۳۷ واحد مسکونی تبدیل گشته و ساخت آن از سال ۱۳۹۷ شروع شده بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات بازآفرینی شهری در زمینه حاشیه نشینی، اظهار داشت: در کنار اقدامات اجتماعی، اقدامات کالبدی نیز در دستور کار است که برای اولین بار بعد از انقلاب هزار واحد مسکونی رایگان برای سکونت حاشیه نشینان و زاغه نشینان شهر چابهار درحال راه اندازی است که تا اختتام امسال تکمیل و به حاشیه نشینان این شهر تحویل می شود.
وی اضافه کرد: در محله منبع آب اهواز ۸۱۱ واحد درحال تخریب داریم که حاشیه نشینان در آن ساکن هستند. بدین جهت بیش از هزار واحد درحال ساخت برای حاشیه نشینان در محله سپیدار اهواز در دست ساخت داریم. عبوری تاکید کرد: یک میلیون و ۳۰۰ هزار حاشیه نشین در مشهد زندگی می کنند که برای ارتقای سطح زندگی آنها ۱۳۸ پروژه نوسازی محله در سکونت گاه های رسمی مشهد با اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تصویب و اجرائی شده است.


منبع:

1400/04/21
18:51:33
5.0 / 5
345
تگهای خبر: بانك , بندر , توسعه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما