تنها ۱۳۱ هزار سوییسی بیكار هستند!

تنها ۱۳۱ هزار سوییسی بیكار هستند!

به گزارش هم پیما نرخ بیکاری سوییس ۲.۸ درصد اعلام گردید.


به گزارش هم پیما به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا آخر ماه ژوین نرخ بیکاری در سوئیس به ۲.۸ درصد کاهش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۳ درصد کمتر شده است و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی هشت ماه اخیر به حساب می آید.
در این زمان شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۱۱ هزار و ۱۴۵ نفر کمتر شده و به ۱۳۱ هزار و ۸۲۱ نفر رسیده است. در میان جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۲.۲ درصد تا آخر این ماه رسیده است که کمترین سطح ثبت شده ۱۸ ماه اخیر به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۹۹۱ نفر کمتر شده و به ۱۱ هزار و ۷۶۳ نفر رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۱ برابر با ۳.۱۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در ارتباط با ۵.۷ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده هم ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
همینطور نرخ بیکاری کره جنوبی تا آخر ماه می با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۳.۸ درصد رسید که این نرخ بیشترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی سه ماه اخیر به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران کره جنوبی با ۶۱ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۷۳ هزار نفر رسیده است.
از طرفی اما شمار شاغلین هم ۱۰۱ هزار نفر نسبت به ماه قبل بیشتر شده و به ۲۷ میلیون و ۳۱۳ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت دربازار کار که مبین جمعیت فعال ۱۸ تا ۶۴ سال است به ۶۳.۷ درصد رسیده که ۰.۷ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل است. نرخ اشتغال هم با ۰.۱ درصد کاهش به ۵۹.۱ درصد رسید.
متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۶۳ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم هم سه درصد سپتامبر ۲۰۰۲ است.1400/04/18
14:25:00
5.0 / 5
226
تگهای خبر: اشتغال , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما