كدام بخش بیشترین ایجاد شغل را دارد؟

كدام بخش بیشترین ایجاد شغل را دارد؟

به اعتقاد یک فعال حوزه کار، بخش مسکن دارای ظرفیت های بالای اشتغال است به نحوی که با فعال شدن ساخت و ساز در کشور خیلی از کارخانه ها و رشته شغل ها به رونق می رسند و نیروهای کار زیادی مشغول کار می شوند.رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به ظرفیت های بسیار ایجاد شغل در کشور اظهار نمود: در بحث حل معضل بیکاری و ایجاد شغل، ظرفیتهای زیادی در کشور داریم. خوشبختانه سرمایه گذار داخلی و خارجی هم تمایل به سرمایه گذاری در کشور دارند منتها باید یک مدیریت قوی حاکم شود. اگر مدیریت قوی داشته باشیم بیشتر از ظرفیت موجود توان اشتغالزایی خواهیم داشت و دیگر گرفتاریها و معضلات اجتماعی را شاهد نخواهیم بود.

وی اظهار داشت: یکی از مواردی که سبب شده جامعه به سمت و سوی مشکلات و بزهکاری برود، بیکاری است که اگر حل شود خیلی از مسایل اجتماعی و مشکلات اقتصادی برطرف می شود.

این فعال حوزه کار در پاسخ به این پرسش که کدام بخش اقتصادی از ظرفیت بالایی برای اشتغال برخوردار است؟ اظهار داشت: هم اکنون هزاران شغل با بخش مسکن در ارتباط می باشد و از گچکار و بنا گرفته تا لوله کش و نقاش در بالا رفتن یک ساختمان نقش دارند بنابراین اگر بخش مسکن و ساخت و ساز را فعال نماییم، علاوه بر این که نیروی کار زیادی در آن مشغول کار می شوند، کارخانه ها و رشته شغل های زیادی هم از این طریق رونق می گیرند.

پورموسی ضمن اشاره به برنامه مسکن و اشتغال دولت سیزدهم، اظهار نمود: آقای رئیسی برنامه اشتغال و مسکن را مطرح نمودند به این جهت که اگر بخش مسکن را فعال کنند اشتغال و بازار کار هم رونق می گیرد و بخشهای زیادی درگیر کار می شوند.

این فعال حوزه کار از بخش کشاورزی بعنوان یکی دیگر از حوزه های دارای ظرفیت نام برد و اظهار داشت: بسیاری از کسانی که در روستا به کشاورزی اشتغال داشتند به علت قیمتهای نجومی کود و نهاده های دامی و سایر هزینه ها به تدریج کار را رها کرده و به شهرها رفتند و ناچار به مسافرکشی روی آوردند بنابر این سفارش این است که به بخشهای کشاورزی و دامپروری بها داده شود تا از این طریق هم میزان تولیداتمان در این بخشها بیشتر شود و هم حجم صادراتمان گسترش یابد.

به گفته وی، هزینه ایجاد شغل در بخش کشاورزی پایین است و توجه به کشاورزی سبب می شود که مدیریت بهتری در بحث کنترل تورم داشته باشیم چون که با افزایش تولید محصولات کشاورزی، قیمتها پایین می آید.

منبع:

1400/04/16
23:36:30
5.0 / 5
422
تگهای خبر: اشتغال , بازار , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما