شاكری:

شاهد تكرار سیكل معیوبی در افزایش نرخ بلیت هواپیما هستیم

شاهد تكرار سیكل معیوبی در افزایش نرخ بلیت هواپیما هستیم

به گزارش هم پیما یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ایرلاین ها نمی توانند بصورت سرخود قیمت بلیت را بالا برند بلکه هرگونه افزایش قیمت باید برمبنای دستورالعمل و مصوبات باشد.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش غیرقانونی قیمت بلیت هواپیما، بیان کرد: بعد از افزایش غیرقانونی بلیت هواپیما کمیسیون عمران به این مساله ورود کرد و جلسه ای را با رئیس سازمان هواپیمایی کشور و مسئولان ایرلاین ها برگزار کرد. به دنبال آن سازمان هواپیمایی دستورالعملی را صادر کرد که اگر ایرلاین ها قیمت خودرا به نرخ مصوب باز نگردانند به تعزیرات معرفی خواهند شد.
وی در ادامه اظهار نمود: متاسفانه ما شاهد تکرار سیکل معیوبی هستیم که ایرلاین ها بطور سرخود قیمت بلیت را می افزایند و بعد مجلس و سازمان هواپیمایی ورود می کنند و با فشار قیمت را کمی کم می کنند اما در این میان سود زیادی نصیب ایرلاین ها می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما با افزایش قیمت بلیت مخالف نیستیم بلکه افزایش قیمت باید برمبنای دستورالعمل و مصوبات باشد. اما نمی توان بصورت سرخود دراین زمینه عمل شود و فشار زیادی به مردم وارد کرد.
شاکری در آخر اشاره کرد: قرار شد تا سازمان هواپیمایی با ایرلاین هایی که قیمت خودرا به نرخ قبلی کاهش ندادند و همچنان قیمت را بالا نگه داشته اند، محکم برخورد کند. مجلس نیز این مساله را دنبال خواهدنمود.
منبع:

1400/04/14
10:08:01
5.0 / 5
367
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما