وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

قیمت بلیت هواپیما افزایش نداشته است

قیمت بلیت هواپیما افزایش نداشته است

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قیمت بلیت هواپیما افزایش نداشته و شورای عالی هواپیمایی کشوری نیز جلسه ای در این خصوص برگزار نکرده است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی عصر امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه شرکت عمران شهرهای جدید با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره ماجرای اتوبوس خبرنگاران و سرباز معلم ها اظهار داشت: امروز جلسه فوق العاده کمیسیون ایمنی راه ها با حضور اعضای اصلی، پلیس راه و سه استان مربوطه انجام می شود. در این نشست گزارش ها بررسی می شود و نتایج آن اعلام خواهد شد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر با رد خبر استعفای رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره نوسازی ناوگان جاده ای اظهار داشت: نوسازی ناوگان را چند سال است که پیگیری می نماییم و منابع خودرا به میدان آورده ایم. ۵۵ هزار دستگاه کامیون بالای ۴۰ سال داریم. متوسط عمر ناوگان حمل و نقل جاده ای باید کم شود.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: متوسط عمر اتوبوس ها ۱۱ سال، مینی بوس ها ۲۴ سال و سواری ها تقریباً در خط صفر است که نوسازی خوبی برای سواری های کرایه صورت گرفته است.
اسلامی درباره واردات کامیون با عمر زیر سه سال، اشاره کرد: هزار و ۵۰۰ کامیون زیر سه سال در گمرکات مانده است. دستگاه های مربوطه همکاری کنند تا سریع تر اجازه ترخیص آنها صادر شود. همین طور با دو خودروساز داخلی قرارداد داریم که ۸۰ درصد رقم خرید آنها از محل تسهیلات به راننده و ۲۰ درصد از محل آورده راننده همراه با یک کامیونت فرسوده است.
وی درباب افزایش قیمت بلیت هواپیما گفت: هیچ افزایش قیمتی رخ نداده و شورای عالی هواپیمایی کشوری، جلسه ای نداشته است.
اسلامی در واکنش به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اظهارات رییس کمیسیون صنایع مجلس درباره معرفی دست اندرکاران واردات کامیون های کمتر از سه سال اشاره کرد: بروند شکایت کنند.
وزیر راه و شهرسازی درباره نحوه تامین قیمت بلیت هواپیما بیان کرد: بر طبق قانون قیمت بلیت هواپیما آزاد است و شرکت های هواپیمایی بر طبق عرضه و تقاضا قیمت ها را تعیین می کنند اما برای آنکه در حق مردم اجحاف نشود، ما برای آن سقف تعیین کردیم و از این روش قیمت بلیت را کنترل و نظارت می نماییم.

1400/04/06
11:16:43
5.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما