اعطای وام خرید مسكن بدون نیاز به اوراق تسهیلات تا اختتام تیرماه

اعطای وام خرید مسكن بدون نیاز به اوراق تسهیلات تا اختتام تیرماه

بانک تخصصی بخش مسکن از تمدید طرح پرداخت نیمی از سقف وام خرید مسکن تا اختتام تیرماه امسال بدون نیاز به خرید اوراق تسهیلات مسکن آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، بانک عامل بخش مسکن اعلام نمود: این بانک بمنظور کمک به خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه و تقویت قدرت خرید متقاضیان مسکن و همین طور به مناسبت سالروز تأسیس بانک از ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹ لغایت اختتام تیر ماه ۱۴۰۰ طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده را ارائه کرده است.
اعطای تسهیلات خرید مسکنِ بدون سپرده مذکور، مشمول درخواست هایی می شود که پیش نویس قرارداد (قولنامه) حداکثر تا تاریخ ۳۱ تیر ۱۴۰۰ تنظیم و قراردادهای مذکور حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند.
لذا متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات ناشی از اوراق حق تقدم می توانند توسط طرح مذکور ۵۰ درصد از تسهیلات درخواستی خودرا بدون خرید اوراق و از محل بدون سپرده استفاده کنند؛ به نحوی که ۵۰ درصد مبلغ تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و ۵۰ درصد مابقی از محل منابع بدون سپرده باشد؛ بدین سان متقاضیان فقط برای نیمی از تسهیلات نیازمند خرید اوراق هستند.
به عنوان مثال: شخصی که در تهران قصد خرید واحد مسکونی را دارد در صورتیکه از تاریخ صدور پروانه ساختمانی ملک مورد نظر حداکثر ۲۵ سال سپری شده باشد مشمول تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی است؛ که جهت استفاده از این مقدار تسهیلات فقط لازم است برای ۵۰ میلیون تومان از آن اوراق خریداری نموده و ۵۰ میلیون تومان باقی مانده را از بانک مذکور و از محل «بدون سپرده» دریافت کند.
شرایط تسهیلات
اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف های قابل پرداخت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، باتوجه به شهر پرداخت می شود.
نرخ سود تسهیلات بدون سپرده: هم اکنون ۱۸ درصد
مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده: حداکثر ۶۰ ماه (۵ ساله)
نرخ سود و مدت بازپرداخت مقداری از تسهیلات که از محل اوراق ممتاز تامین می شود مطابق با تسهیلات از محل اوراق محاسبه می شود.

1400/04/04
14:03:57
5.0 / 5
266
تگهای خبر: بانك , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما