پرواز با هواپیماهای سبك برای بار دوم در یك ماه متوقف گردید

پرواز با هواپیماهای سبك برای بار دوم در یك ماه متوقف گردید

به گزارش هم پیما در حالیکه ۲۶ اردیبهشت، پرواز با هواپیماهای آموزشی و سبک از جانب سازمان هواپیمایی ممنوع و سپس بی سروصدا آزاد شده بود، بار دیگر این سازمان پرواز هواپیماهای سبک را ممنوع کرد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری از توقف پرواز هواپیمای بلوبرد و شرکتهای بهره بردار هواپیماهای سبک و فوق سبک خاطی اطلاع داد.
حسن رضایی فر عنوان کرد: به دنبال وقوع سانحه هواپیمای سبک آموزشی در شمال فرودگاه بجنورد، جلسه اضطراری به منظور ریشه یابی علل وقوع این سانحه با حضور ریاست سازمان، معاون استاندارد پرواز و برخی مدیران مربوطه تشکیل شد.
وی با اشاره به اینکه در این نشست اقدامات اصلاحی عرضه شده به شرکتهای بهره بردار مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: چندی قبل به دنبال وقوع سوانح مختلف در هواپیماهای سبک و فوق سبک، به منظور انجام اقدامات اصلاحی، به صورت موقت فعالیت شرکتهای بهره بردار این نوع از هواپیماها، به حالت تعلیق درآمد تا شرکت ها و مدارس خلبانی ارزیابی ریسک خویش را عرضه و مورد ممیزی ایمنی مضاعف بازرسان سازمان قرار گیرند.
رضایی فر خاطرنشان کرد: در جلسه مذکور سایر اقدامات اصلاحی به منظور پیشگیری از اتفاقات مشابه بررسی گردید و دفاتر نظارتی، بخش های فنی، عملیاتی و بررسی سوانح توضیحاتی عرضه دادند.
مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، فعالیت پروازی شرکت هایی که از ریسک بالا برخوردار می باشند، تعلیق و مقرر شد تا مشخص شدن علت نقص فنی از فعالیت پروازی هواپیماهای بلوبرد تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود.
وی ضمن اشاره به اجبار دفاتر نظارتی در بخش های عملیاتی و فنی به منظور جلوگیری از وقوع سوانح مشابه، تصریح کرد: الان گزارش اولیه سانحه هواپیمای بلوبرد متعلق به مرکز آموزش فرا سپهر ایرانی ها در وبسایت سازمان هواپیمایی کشوری منتشر و پیشنهادات ایمنی برگرفته از تمام سوانح رخ داده جمع بندی و به منظور پیشگیری از سوانح بعدی در اختیار تمامی شرکتهای بهره بردار هواپیماهای سبک و فوق سبک قرار گرفت.
گفتنی است پیش از این در ۲۶ اردیبهشت ماه هم سازمان هواپیمایی کشوری در پس وقوع دو فقره سقوط هواپیماهای سبک و فوق سبک آموزشی و تفریحی، هر گونه فعالیت پروازهای آموزشی ممنوع شده بود.

1400/04/03
14:46:40
5.0 / 5
325
تگهای خبر: آموزش , ارز , استاندارد , پرواز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما