چرا پروازهای روسیه لغو نمی شود؟

چرا پروازهای روسیه لغو نمی شود؟

هم پیما: با وجود نامه نگاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای لغو پروازهای ایران به روسیه و اعلام آمادگی سازمان هواپیمایی کشوری برای اجرای این محدودیت پروازی، چرا این اتفاق بعد از چند روز نیافتاده است؟به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، دو روز پیش سعید نمکی –وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – در نامه ای به ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت طرح موضوع و ستاندن تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در نشست کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا، اصرار کرد.

در این نامه آمده است: «باتوجه به گزارشات واصله از کشور روسیه درباب شیوع بیماری COVID-۱۹ ضروری می باشد، موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس سریعا در نشست کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ گردد.»

در پی این مکاتبه نمکی، تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در پاسخ به این پرسش که آیا پروازهای روسیه باتوجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا و درخواست وزیر بهداشت لغو خواهد شد یا خیر، به ایسنا اظهار داشت: پروازهای روسیه به سبب شیوع ویروس کرونا لغو خواهد شد و مسلما مانند همیشه تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی اضافه کرد: البته هنوز این اتفاق نیافتاده است چرا تا کنون نامه ای در این زمینه و برای لغو این پروازها به سازمان هواپیمایی کشوری نرسیده است اما درحال لغو این پروازها هستیم و بمحض صدور دستور از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا این پرواز را لغو خواهیم کرد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی در خصوص این که تکلیف مسافران ایرانی در روسیه با اجرای این ممنوعیت چیست؟ اظهار داشت: مسلما مسافران ایرانی در کشور دیگری رها نخواهیم کرد و برای تعیین تکلیف هموطنانمان نیز برنامه ریزی می نماییم اما سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

این در حالی است که نه فقط تا کنون دستوری از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه صادر نشده است بلکه اظهاراتی پیرامون این مسئله مطرح شده که بنظر می رسد چندان عزمی هم برای لغو این پروازها وجود ندارد. چونکه محمد حسن ذیبخش –سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- با اشاره به این که اکنون در هر هفته سه پرواز به روسیه انجام می شود، اظهار نمود: در پی شیوع موج جدید گونه جهش یافته روسی ویروس کرونا در روسیه، توقف پروازها از و به این کشور در دستور کار ستاد مباره با کرونا قرار گرفته است. باتوجه به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کنسل کردن پروازها، سازمان هواپیمایی کشوری آمادگی دارد که بمحض ابلاغ ستاد ملی کرونا نسبت به قطع پروازها اقدام نماید.

حالا باتوجه به این وضعیت باید دید دستوری از طرف ستاد ملی مقابله برای لغو پروازهای روسیه صادر خواهد شد یا این که با تعلل دراین زمینه موج جدیدی از این ویروس خطرناک در کشور شیوع پیدا خواهد کرد؟

منبع:

1400/04/01
21:12:36
5.0 / 5
350
تگهای خبر: آموزش , پرواز , جت , مسافران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما