چه عواملی بر بازار كار كشور اثرگذار است؟

چه عواملی بر بازار كار كشور اثرگذار است؟

هم پیما: یک مقام کارگری با اعلان اینکه مقررات بین المللی در اقتصاد و بازار کار کشور موثر است، ایجاد اشتغال گسترده در کشور را نیازمند رفع بروکراسی های اداری، کوتاه شدن پروسه صدور مجوز و اصلاح نظام مالیاتی و بانکی دانست.علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا توسعه اقتصادی را در ایجاد اشتغال موثر خواند و اظهار داشت: اگر بخواهیم خودرا در بحث اشتغال با برخی کشورها مقایسه نماییم آمارها متفاوت خواهد بود چونکه رشد اقتصادی آنها به گونه دیگری است و به این باور رسیده اند که برای از بین بردن بیکاری و فراهم کردن آسایش مردم باید تولید را تقویت نمایند و تولید ناخالص داخلی را بالا برند.

وی ادامه داد: امروز خیلی از کشورها از نظر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با یکدیگر تعامل و ارتباط دارند و از این طریق تبادلات تجاری و اقتصادی خودرا پیش می برند.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز اضافه کرد: باید بپذیریم مقررات بین المللی در اقتصاد و بازار کار ما اثرگذار می باشد پس اگر ایجاد شغل در کشور دشوار است به سبب عوامل بیرونی و درونی اثرگذار بر این مسأله است.

اصلانی تحریم و عدم اجرای برنامه را همچون عوامل بیرونی دانست و اظهار داشت: اگر امروز برق برخی کشورها را تامین می نماییم و در پرداخت پول آن مشکل داریم، به سبب عدم گشایش ال سی بانکی است که تحت تاثیر تحریم ها تبادلات بانکی ما را گرفتار مشکل کرده است.

وی بر لزوم کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی اصرار کرد و اظهار داشت: طی سالیان سال یکی از بزرگترین درآمدهای کشور، از محل فروش نفت بوده و طبیعی است که وقتی این درآمد کم شود در بخشهای مختلف اقتصاد همچون بازار کار تاثیر می گذارد پس باید به سمت توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد درآمد از این راه برویم تا اقتصاد و اشتغال و درآمدهای کشور کمتر تحت تاثیر مسایل بیرونی قرار بگیرد.

این مقام مسئول کارگری، بروکراسی های اداری را همچون عوامل درونی موثر در عدم ایجاد شغل دانست و اظهار داشت: باید پروسه صدور مجوز را کوتاه نماییم تا افرادی که درصدد راه اندازی کسب وکار هستند ناامید و دلسرد نشوند.

بگفته اصلانی، ایجاد اشتغال میلیونی و گسترده در کشور نیازمند اصلاح خیلی از قوانین همچون قانون کار، صادرات، تجارت، گمرک و نظام های بانکی و مالیاتی است.
منبع:

1400/03/27
23:46:08
5.0 / 5
314
تگهای خبر: اشتغال , بازار , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما