وام اجاره 70 میلیون تومان شد

وام اجاره 70 میلیون تومان شد

وزیر راه و شهرسازی از افزایش سقف وام ودیعه مسکن در تهران از ۵۰ به ۷۰ میلیون تومان خبر داد؛ در دیگر کلانشهرها و سایر شهرها هم به ترتیب ۴۰ و ۲۵ میلیون تومان خواهد بود.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، ستاد ملی کرونا مبلغ وام ودیعه مسکن برای سال ۱۴۰۰ را به تصویب رساند. طبق اعلام محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ تسهیلات کمک ودیعه اجاره امسال ۷۰ میلیون تومان برای شهر تهران، ۴۰ میلیون تومان برای دیگر کلانشهرها و ۲۵ میلیون تومان برای سایر شهرها در نظر گرفته شده است.
متقاضیان تا آخر شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. این وام برای کسانی است که تا کنون موفق به دریافت آن نشده اند. ازاین رو آنطور که اسلامی گفته به کسانی که سال قبل وام را دریافت نمودند تعلق نخواهد گرفت.
با این که اسلامی درباره نرخ سود تسهیلات برای سالجاری صحبت نکرد، احیانا با نرخ سال قبل یعنی ۱۳ درصد و روش بازپراخت همانند قبل خواهد بود.
ازاین رو گزارش، تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره در سال ۱۳۹۹ در تهران، کلانشهرها و سایر شهرها به ترتیب ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان بود که از اوایل مردادماه ۱۳۹۹ در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب گردید و مهلت پرداخت آن تا آخر اسفندماه به اتمام رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد بود. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت بود که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و صرفاً سود آنرا ماهانه بپردازند و در انتهای سال، اصل آنرا پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می توانستند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آنرا به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت می کردند.
منبع:

1400/03/23
22:47:51
5.0 / 5
292
تگهای خبر: بانك , خدمات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما