معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان خواستار شد

الزام تسریع در عملیات راه اندازی پل جدید ترانزیتی ایران و آذربایجان

الزام تسریع در عملیات راه اندازی پل جدید ترانزیتی ایران و آذربایجان

هم پیما: از گیلان معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان خواهان تسریع در عملیات راه اندازی پل جدید ترانزیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان شد.


شاهین مصطفی اف، در جریان سفر خود به بندر مرزی آستارا و بازدید از زیرساخت های حمل و نقل بین المللی در این شهرستان، اظهار نمود: اتوبان باکو به آستارا در خاک جمهوری آذربایجان راه اندازی و به بهره برداری رسیده است.
وی با اعلان اینکه اتصال این اتوبان به آستارای جمهوری اسلامی ایران و سپس رشت - قزوین می تواند تسهیل کننده در جابجایی و ترانزیت کالا بین دو کشور باشد، افزود: طرف ایرانی باید ۱۴۰۰ متر اتوبان را از نقطه صفر مرزی آستارا تا کمربندی آستارا – اردبیل راه اندازی کند.
مصطفی اف، با تاکید بر این که زمان در اجرای این پروژه از الزامات است، اشاره کرد: طرف ایرانی متعهد شده است تا این مسیر را تا ۱۲ ماه آتی تکمیل و به بهره برداری برساند.
وی افزود: زیرساخت های گمرک و پایانه باید در جوار پل جدید ترانزیتی در خاک ایران ایجاد شود تا بتوانیم ارائه خدمات را تسهیل نماییم.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، شامگاه گذشته "شاهین مصطفی اف"، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، جاوید قربان اف" مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان، "محمد اسلامی" وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، "سعید رسولی" مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، "محمد راستاد" رییس سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و استانداران استانهای شمال غرب کشور از زیرساخت های وزارت راه و شهرسازی در شهرستان مرزی بندر آستارا بازدید کردند.
منبع:

1400/03/20
12:39:11
5.0 / 5
330
تگهای خبر: بندر , خدمات , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما