رئیس سازمان بنادر و دریانوردی كشور خبر داد

سهم ۵ درصدی آستارا در حمل و نقل دریایی شمال

سهم ۵ درصدی آستارا در حمل و نقل دریایی شمال

به گزارش هم پیما از گیلان رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور از سهم پنج درصدی آستارا در حمل و نقل دریایی شمال اطلاع داد.


محمد راستاد، در جریان سفر به شهرستان مرزی و بندری آستارا، در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بندر آستارا توانسته است طی سالیان اخیر سهم قابل توجهی را از جابجایی کالا در دریای خزر به خود اختصاص بدهد.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر پنج درصد از تخلیه و بارگیری بنادر شمال کشور به بندر آستارا اختصاص دارد، افزود: با توسعه روبناها و تجهیزات که توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و لایروبی در کانال دسترسی این بندر که در حال انجام می باشد، امیدواریم حداکثر ظرفیت ممکن را در این بندر داشته باشیم.
وی افزود: با تحقق این هدف، میتوان اظهار داشت که بندر آستارا می تواند سهم و نقش مهمتری را در حمل و نقل دریایی شمال کشور ایفا کند.
راستاد در بخش دیگر سخنان خود در مورد آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، تصریح کرد: یکی از مزایای این شهرستان، منطقه ویژه اقتصادی بندر است.
وی با اشاره به اینکه از مزایای این منطقه، کمک به بازرگانی و فرایند ورود و خروج کالا می باشد، خاطرنشان کرد: تمام تشریفات قانونی تبدیل این بندر به منطقه ویژه اقتصادی انجام شده است و هم اکنون از لحاظ بهره گیری از مزایای آن هیچ محدودیتی وجود ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که عمده بنادر تجاری کشور، منطقه ویژه اقتصادی هستند، توضیح داد: بر مبنای قانون، این مناطق جزء قلمرو گمرکی محسوب نمی شوند و امکان واردات کالا به آنها بدون محدودیت وجود دارد.
وی افزود: به میزان ارزش افزوده ای که روی کالا ایجاد می شود میتوان واردات قطعی و همینطور صادرات انجام داد.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و هیأت همراه در جریان این سفر، از بخش های مختلف محوطه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، یدک کش درفش کاوه و لایروب یاسین بازدید کرد.


منبع:

1400/03/19
23:55:10
5.0 / 5
288
تگهای خبر: ارز , بندر , توسعه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما