جریمه های سنگین تر درانتظار تكرار تخلف ایرلاین ها

جریمه های سنگین تر درانتظار تكرار تخلف ایرلاین ها

هم پیما: در شرایطی که تعدادی از ایرلاین ها با وجود برخورد و جریمه بازهم تخلفات کرونائی خودرا تکرار می کنند، مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمودند که تکلیف این ایرلاین ها به زودی مشخص شده و جرایم سنگین تری برای آنها در نظر گرفته شده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، از نیمه سال قبل پروتکلهای بهداشتی سختگیرانه تری برای بخش های مختلف اقتصادی و صنایع تصویب و به آنها اعلام گردید. در زمینه پروازهای مسافری نیز ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کرد که ایرلاین های داخلی ضمن رعایت دستورالعمل ها و پروتکلهای بهداشتی گذشته از شروع مهر ماه سال قبل موظف می باشند که محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر را در همه پروازهای داخلی در امتداد رعایت فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمایند اما در طول این مدت تعدادی از ایرلاین ها نسبت به اجرای این پروتکل بی توجهی کرده و بارها مردم کلیپ هایی را در فضای مجازی منتشر نمودند که نشان می داد خبری از رعایت این محدودیت کرونائی نیست و کابین پرواز پر از مسافر شده است.

حالا و با وجود این که اعتراض ایرلاین ها برای لغو این پروتکل به جایی نرسیده است، مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمودند که همه پروتکلهای بهداشتی تا زمانی متولیان آن یعنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص دهد برای همه ایرلاین های داخلی لازم الاجراست و در این راستا نظارت را برای اجرای صحیح آنها تشدید خواهند کرد و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

البته در این میان برخی ایرلاین ها بارها و بارها این تخلفات را تکرار کرده اند و گویا از برخورد و جریمه اعمال شده درسی نگرفتند.

تورج دهقان زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- بتازگی در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: که تا زمانی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی ضروری بداند، همه پروتکلهای بهداشتی همچون اعمال محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر در پروازهای داخلی رعایت خواهد شد.

وی اضافه کرد: شرایط و وضعیت کشور را از نظر بهداشتی و درمانی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص می کند و بدین سبب شرکت های هواپیمایی و صنعت هوانوردی ملزم هستند تا زمانی که کشور از نظر شیوع ویروس کرونا به وضعیت تعادلی نرسیده و متولیان بهداشت کشور تشخیص بدهند، همه پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده رعایت خواهد شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: مسلما سلامت مردم در اولویت همه است و بدین سبب شرکت های هواپیمایی باید پروتکلهای بهداشتی همچون محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر را رعایت نمایند.

زنگنه در پاسخ به سوالی در خصوص این که با ایرلاین هایی که تخلفات کرونائی شان را تکرار کرده و محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر را رعایت نمی کنند چه برخوردی خواهد شد؟ اشاره کرد: در گذشته جرایم بسیاری برای شرکت های هواپیمایی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کردند در نظر می گرفتیم و بعنوان مثال مسیرهای پروازی شان را لغو می کردیم اما با توجه به این که برخی شرکت های هواپیمایی، تخلفاتشان دراین زمینه مانند پذیرش مسافر بالاتر از سقف تعیین شده را تکرار کردند، جرایم شان را سنگین تر خواهیم کرد. در جلسه های پیش رو کمیته هوانوردی در سازمان هواپیمایی کشوری در صددیم تا جرایم دیگری برای این شرکتها در نظر بگیریم و به زودی آنرا اعلام خواهیم کرد.

البته قبل از این محمد حسن ذیبخش –سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری – نیز در این زمینه به ایسنا گفته بود که شرکت های هواپیمایی که تخلف های کرونائی شان را تکرار می کنند با جریمه های سنگین تری مواجه گشتند و چندین مسیر پروازی تعدادی از آنها لغو یا تعلیق شد که زیان سنگینی به آنها وارد کرد.

وی اضافه کرد: تعدادی از این ایرلاین ها طبق گزارش های دریافت شده تخلفات شان را درباب پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا تکرار کرده اند و بارها نام برندهای آنها در رسانه ها تکرار شده است اما مسلما درباره آنها تصمیم گیری خواهد شد و اساسا جریمه های سنگین تری در انتظار آن هاست.

ذیبخش اعلام نمود: درصورت بروز تخلف از طرف ایرلاین ها در وهله نخست تذکر شفاهی و اخطار به آنها داده خواهد شد. بعد از آن برخی مسیرهای پروازی داخلی آنها لغو خواهد شد و نهایتا این لغو مجوز در مسیرهای پروازی خارجی برای این شرکت های هواپیمایی اعمال خواهد شد و سازمان هواپیمایی کشوری با هیچ شرکت و شخصی تعارف ندارد. اما جریمه های ما صوری نیست و ایرلاین ها ضرر و زیان خیلی از همین جریمه ها متحمل شدند.

با توجه به این اظهارات باید دید چه جرایمی در انتظار ایرلاین های مختلف کرونائی است که بارها تخلفات شان را تکرار کرده اند و مردم نسبت به آنها بارها اعتراض کرده اند.

منبع:

1400/03/16
16:10:48
5.0 / 5
419
تگهای خبر: آموزش , پرواز , جت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما