با تصویب شورای عالی شهرسازی؛

شهرداری تهران مكلف به تعیین تكلیف گود پای برج میلاد شد

شهرداری تهران مكلف به تعیین تكلیف گود پای برج میلاد شد

شورایعالی شهرسازی و معماری در نشست اخیر خود شهرداری تهران را مکلف به اتخاذ راهکار فوری و کوتاه مدت جهت حفظ ایمنی عرصه گودبرداری شده در محل برج میلاد کرد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹‬ با استناد به یکی از بندهای سند اصلی طرح جامع شهر تهران مصوب ۱۳۸۶ و بر مبنای نامه مورخ ۹ دیماه ۱۳۹۹ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران منضمّ به صورت جلسه مورخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ کمیسیون ماده ۵ شهر تهران، چهارچوب طراحی شهری مجموعه ۱۲۰ هکتاری و طرح جامع سه بعدی فاز دوم برج میلاد را بررسی و ضمن تصویب چهارچوب مذکور مقرر کرد:
۱. طرح معماری بناها و فضاهای شهری پیرامون برج میلاد، در قالب مصوب و با رعایت موارد زیر توسط شهرداری تهران تهیه و بعد از تأیید دبیر شورایعالی ملاک اقدام قرار گیرد:
۱-۱. به منظور تحقق اهداف چشم انداز مجموعه برج میلاد و اراضی پیرامون با عنوان «بام فرهنگ، هنر و فناوری تهران و عرصه دیپلماسی فرهنگی» ضروریست کلیه کاربری ها و عملکردهای پیشنهادی در طرح در جهت تحقق چشم انداز مذکور باشد.
۱-۲. تمهیدات لازم به منظور حفظ یکپارچگی فضایی محدوده طرح و با عناصر تأثیرگذار هم پیوند پیرامون آن همچون پارک پردیسان و رود-دره اوین-درکه اتخاذ گردد.
۱-۳. نتایج در ارتباط با مطالعات پدافند غیر عامل، عارضه سنجی ترافیکی و ارزیابی اثرات محیط زیستی اجرای طرح در محدوده اراضی ۱۲۰ هکتاری (EIA) بعد از تأیید در مراجع ذی ربط در اسناد خروجی و پیشنهادهای اجرایی طرح منعکس گردد.
۱-۴. حریم کلیه مسیل ها و آبراهه های متداخل با محدوده طرح بر مبنای اعلام شرکت آب منطقه ای و همینطور حرایم تدقیق شده گسل های متداخل با اراضی بر مبنای آخرین مصوبه شورایعالی در طرح دیده شود. بدیهی است رعایت ضوابط ابلاغ گردیده ساخت و ساز در پهنه های گسلی در تعیین نوع فعالیت و میزان احداثات عرصه های تداخلی با حریم گسل الزامی است.
۲. به منظور تنظیم عوامل مؤثر بر کیفیت محیطی و منظر شهری و در جهت حفظ یکپارچگی سازمان فضایی طرح در شئون مختلف آن بر تهیه سند جامع برنامه ریزی، اجرا و مدیریت یکپارچه اراضی در طول ساخت و بهره برداری عنوان یکی از اسناد اجبار آور طرح تاکید می گردد.
۳. ضمن تاکید بر اتخاذ راهکار فوری و کوتاه مدت توسط شهرداری جهت حفظ ایمنی عرصه ۲.۴ هکتاری گودبرداری شده در بخش شمالی مرکز همایش ها، بر اولویت اجرای طرح معماری در محل گود مذکور تاکید می گردد.


منبع:

1400/03/11
22:58:54
5.0 / 5
492
تگهای خبر: ارز , ساخت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما