با تلاش مهندسان ایرانی؛

تولید سیمان حفاری چاه نفت بومی سازی شد

تولید سیمان حفاری چاه نفت بومی سازی شد

بنیاد مستضعفان اعلام نمود: با تلاش مهندسان ایرانی سیمان حفاری چاه های نفت که در استخراج نفت از چاه های عمیق و پرفشار کاربرد دارد، تولید شد و ایران به جمع تولیدکنندگان این محصول در جهان پیوست.



به گزارش هم پیما به نقل از بنیاد مستضعفان، هاشم نظام آبادی با بیان این خبر در تشریح جزییات آن اظهار نمود: سیمان حفاری چاه های نفتی یکی از ملزومات مورد استفاده در صنعت نفت می باشد که بنیاد مستضعفان موفق شد مجدداً چرخه تولید آنرا که به دلایلی طی چند سال قبل در کشور متوقف شده بود، از سر گیرد.
مدیرعامل گروه شرکت های سیمانی بنیاد مستضعفان افزود: این سیمان که اکنون در یکی از کارخانه های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان درحال تولید است، بواسطه نوع روش تولید آن، دارای کیفیت منحصر به فردی است که نیاز صنعت حفاری ایران را تامین می کند.
وی با اعلان اینکه با تولید این محصول، واردات سیمان چاه های نفتی قطع می شود اظهار داشت: هم اکنون سیمان حفاری تولید شده در این شرکت در رده های مختلف (A، B، D، E، G) تولید می شود و میزان تولیدات این سیمان خاص، علاوه بر تامین تقاضای بازار داخل، قابلیت صادرات به سایر کشورهای فعال در صنعت نفت را دارد.
نظام آبادی با اعلان اینکه تولید این محصول با هدف پشتیبانی از صنعت نفت کشور بعنوان یک صنعت ملی در دستور کار قرار گرفته بود اضافه کرد: سیمان کلاس E از مجموعه سیمان حفاری تولید شده توسط بنیاد مستضعفان، نوع خاصی از سیمان چاه های نفتی است که در بخش حفاری چاه های عمیق و دارای فشار بالاست و امروز تنها ایران قادر به تولید این محصول خاص در بین کشورهای خاورمیانه است.
به گفته مدیرعامل این گروه صنعتی، از سرگیری تولید این نوع از سیمان خاص که کاربرد بسیاری در صنایع نفتی دارد، به همت متخصصان داخلی و مهندسان ایرانی انجام شده است و با تولید مجدد این محصول، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، امکان ارزآوری حاصل از صادرات این محصول را نیز فراهم نموده است.

1400/03/09
10:18:07
5.0 / 5
314
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما