مدیركل راه و شهرسازی استان مركزی:

عملیات 3 طرح اقدام ملی مسكن در ساوه كلید خورد

عملیات 3 طرح اقدام ملی مسكن در ساوه كلید خورد

به گزارش هم پیما مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار داشت: عملیات طرح بزرگ ۳۸۴ واحدی و ۴۸۴ واحدی در کوی فجر ساوه و ۹۸۰ واحدی در شهرک شهید بهشتی این شهر کلید خورد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، احمد مر زبان ظهر چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان مرکزی در اراک، ضمن اشاره به این که طرح های که بر مبنای دستورالعمل وزیر راه و شهرسازی در استان مرکزی عملیات آنان شروع شده با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال انجام می باشد، اظهار نمود: عملکرد اقدام ملی مسکن همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی شروع شده است و زمین مورد نیاز هم بیشتر از سهمیه ابلاغی با تعامل بین بخشی تأمین شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح انتهای خیابان هپکو اراک هم با روند خوبی دنبال می شود، تصریح کرد: ۷۰ درصد عملیات زیرسازی و جدول گذاری این منطقه انجام شده و کار شبکه فاضلاب هم به اتمام رسیده و آبرسانی در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: کوی شهید سلیمانی اراک هم ۳۵۴۰ واحد ظرفیت ساخت دارد که از این واحدها پروانه ساخت و ساز برای ۳۲۸ واحد در هشت بلوک ۱۴ طبقه و ۸ پلاک ۱۲ طبقه هم صادر گردیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اضافه کرد: فاز سوم طرح توسعه و اهداف بازآفرینی با ظرفیت ۲۷۰ واحد در کوی باغ خلج اراک در جهت تحقق اهداف بازآفرینی شهری رقم خورده و طرح غدیر هم با ظرفیت ۶۰۰ واحد در کوی کوثر درحال ترانشه برداری برای انجام فندانسیون است.
مرزبان بیان نمود: تفاهمنامه ای با سازمان اوقاف کشور در جهت اقدام ملی مسکن منعقد شده که در بر مبنای مفاد آن ۷۰ هکتار اراضی حدفاصل دانشگاه پیام نور اراک و حوزه علمیه خاتم الانبیا به محدوده شهری اضافه می شود. وی اظهار داشت: پیشبینی شده هشت هزار و ۱۰۰ واحد در این محدوده ساخته شود و امید می رود که امکان ثبت نام در هفته های آتی فراهم گردد.


منبع:

1400/03/07
23:54:55
5.0 / 5
269
تگهای خبر: توسعه , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما