شریعتمداری:

افزایش 39 درصدی دستمزد كارگران نتیجه اتحاد دست اندركاران حوزه كار بود

افزایش 39 درصدی دستمزد كارگران نتیجه اتحاد دست اندركاران حوزه كار بود

به گزارش هم پیما وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به جمعیت ۱۴میلیون نفری بیمه شدگان تأمین اجتماعی و سه میلیون و ۶۰۰هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران عنوان کرد: با وجود تمام تلاشهای صورت گرفته طی سالیان گذشته متاسفانه حدود هفت میلیون نفر از کارکنان و کارگران بخش های مختلف تولیدی و خدماتی از بیمه محروم هستند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری عصر امروز در ارتباط ویدئو کنفرانس با دبیران اجرایی خانه های کارگر، اعضای تشکل های کارگری و کانون های بازنشستگی تأمین اجتماعی سراسر کشور به بحث و گفت و گو در مورد مسائل مهم جامعه کارگری و انتخابات پیش رو پرداخت.
شریعتمداری در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه ممتاز خانه کارگر خواهان نقش آفرینی بیشتر تشکل های کارگری و بازنشستگی در مسائل مهم و کلان کشور شد.
وی در این دیدار که با مشارکت ۵۰۰نفر از سراسر کشور برگزار شده بود، ضمن اشاره به جمعیت ۱۴میلیون نفری بیمه شدگان تأمین اجتماعی و سه میلیون و ۶۰۰هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران عنوان کرد: با وجود تمام تلاشهای صورت گرفته طی سالیان گذشته متاسفانه حدود هفت میلیون نفر از کارکنان و کارگران بخش های مختلف تولیدی و خدماتی از بیمه محروم هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ایجاد نظام جامع تأمین اجتماعی کار بزرگی است که تنها با تشریک مساعی و همکاری تمام تشکل های بازنشستگی و کارگری امکانپذیر است. تجربه عملیاتی کردن کارهای بزرگی همچون افزایش ۳۹درصدی دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ و همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری در دو نوبت طی ۱۴ماه گذشته که بعد از ۱۳ سال صورت گرفت هم نشان داد که اتحاد دست اندرکاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشکل های کارگری و بازنشستگی می تواند هر ناممکنی را ممکن سازد.
شریعتمداری همینطور تصریح کرد: پشتوانه حمایت کارگران این مرز و بوم و برای دفاع از منزلت تمامی بازنشستگان و همینطور برای بهبود وضعیت معیشتی این گروه زحمتکش شامل کارگر و بازنشسته از اینجانب تا کنون منشاء این خدمات شده و معتقدم که تشکل های کارگری باید آنچنان قدرتمند در عرصه های اجتماعی و سیاسی ورود کنند چون که هر فردی کاندیدای نهایی آنها باشد پیروز انتخابات ریاست جمهوری است.
در این دیدار حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی کشور، حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و علی خدایی رئیس کانون شورای های استان تهران به نمایندگی از جامعه کارگری و بازنشستگی کشور از محمد شریعتمداری خواستند بعنوان کاندیدای نهایی آنها در انتخابات ریاست جمهوری حضور داشته باشد و ۲۲ نماینده تشکل های سراسر کشور هم به بیان نظرات خود پرداختند.
منبع:

1400/02/30
12:55:18
5.0 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما