وزیر راه اعلام كرد

نفروختن بلیت سفر به كرونائی ها

نفروختن بلیت سفر به كرونائی ها

هم پیما: وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که هیچ بیمار کرونائی نمی تواند با وسایل حمل و نقل عمومی سفر برود چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و برمبنای رصدهای صورت گرفته موبایلی آنها عمدتاً سفرهای درون شهری داشته اند نه برون شهری.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در پی طرح اظهارات ایرج حریرچی –معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – در خصوص اینکه ۵۱ هزار نفر از کسانی که برگه دستشان است و کرونا مثبت هستند قرنطینه شان را به فواصل چندین کیلومتری و حتی مسافرت شکسته اند سراغ خیلی از مسئولان وزارت راه و شهرسازی در بخش های مختلف حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای رفتیم که همه آنها بر این نکته تاکید نمودند که سامانه ماسک از سال قبل در سیستم های بلیت فروشی آنها فعال شده و اگر مسافری تست کرونایش مثبت شده باشد نمی تواند بلیت تهیه نماید و از مسافرت او جلوگیری به عمل خواهد آمد.

محمد اسلامی – وزیر راه و شهرسازی – در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه آیا به مسافر مشکوک یا مبتلا به کرونا در ماه های گذشته بلیتی برای سفر فروخته شده است و اساسا این آمارهای ارائه شده نسان دهنده نقص و مشکل در کدام بخش است؟ اظهار نمود: مسافرانی که به کرونا مبتلا شده باشند به هیچ وجه اجازه سفر با وسایل حمل و نقل عمومی داده نمی گردد و نمی توانند بلیتی را برای سفر تهیه کنند.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر همه مسافرانی که تست کرونای آنها مثبت شده است بوسیله سیستم BTS ردیابی می شوند و اگر قرنطینه خودرا بشکنند برای آنها پیامک هشدار ارسال می شود که باید در خانه و قرنطینه بمانند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برمبنای ردیابی های صورت گرفته مسافران کرونائی عمدتاً از شهرشان خارج نشده اند و غالبا سفرهای درون شهری داشته اند که دائما آنها رصد می شوند و در صورت جا به جایی به آنها بصورت پیامکی تذکر داده می شود.

اسلامی اشاره کرد: سامانه ماسک همچنان در همه شقوق حمل و نقل فعال بوده و کد ملی مسافران برای تهیه بلیت و انجام سفر با اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چک می شود، بدین سبب کسی نمی تواند با داشتن پاسخ مثبت تست کرونا به سفر با این وسایل حمل و نقل عمومی برود.
1400/02/19
21:07:12
5.0 / 5
720
تگهای خبر: آموزش , سفر , سیستم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما