معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد

افتتاح مرحله دوم مسكن ملی به زودی

افتتاح مرحله دوم مسكن ملی به زودی

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در آینده نزدیک مرحله دوم بهره برداری از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در برخی از استانها انجام می شود و تا اختتام دولت چند مرحله افتتاح خواهیم داشت.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به زودی مرحله دوم افتتاح برخی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن را خوهیم داشت و اکنون در حال جمع بندی اعداد و ارقام هستیم.
وی ادامه داد: برنامه ریزی شده که تا اختتام دولت چند مرحله افتتاح مسکن ملی داشته باشیم تا انشاءالله به یک عدد خوب دراین زمینه برسیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: هم اکنون بیش از ۵۳۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در دست اجرا است و این عدد دائما افزایش می یابد.
محمودزاده درباره پدیده خرید و فروش واحدهای اقدام ملی مسکن در فضای مجازی و برخی دفاتر املاک اظهار داشت: کسانی که واحدها را خریداری کنند متضرر می شوند؛ برای اینکه در نهایت واحد مسکونی به شخصی که اسم نویسی کرده واگذار می شود. این اقدام برخلاف قانون است و اگر مصادیقی در این خصوص دیده شود بوسیله اصناف مرتبط برخورد می نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: کسانی که فرم «ج» آنها سبز است نیازی به خرید امتیاز ندارند؛ برای اینکه وزارت راه و شهرسازی به هر میزان که درخواست برای مسکن ملی وجود داشته باشد، پاسخگوی نیاز هموطنان خواهد بود.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد و ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ ثبت نام از متقاضیان در چهار استان شروع و سپس به دیگر استانها تسری پیدا کرد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر بوسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. مسئولان وزارت راه و شهرسازی، پیشرفت پروژه اقدام ملی مسکن را حدود ۲۵ درصد اعلام نموده اند و اسلامی قول داده در نیمه اول سال ۱۴۰۰ ماهانه ۲۰ هزار واحد افتتاح شود. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های زمستان ۱۳۹۹ به حدود ۴.۹ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است. ثبت نام مراحل اول، دوم و سوم به انتها رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله سوم از ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ شروع شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان رسید. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.
منبع:

1400/02/17
13:48:09
5.0 / 5
553
تگهای خبر: بانك , سایت , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما