معاون وزیر راه و شهرسازی:

فقدان هویت ملكی و سند مالكیت مشكل جدی سكونتگاه های غیر رسمی است

فقدان هویت ملكی و سند مالكیت مشكل جدی سكونتگاه های غیر رسمی است

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اراک در تعیین تکلیف اسناد مالکیت سکونتگاه غیر رسمی پیش رو بوده است اما نداشتن سند مالکیت و نبود هویت ملکی مشکل جدی سکونتگاه های غیررسمی است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، مهدی عبوری ظهر شنبه در مسافرت یک روزه خود به استان مرکزی، در نشست بررسی وضعیت سکونتگاه ها غیررسمی شهرستان اراک، اظهار نمود: در تعیین تکلیف اسناد مالکیت سکونتگاه های غیررسمی در اراک از سه هزار مراجعه کننده برمبنای آمار ثبت شده از ۸۰۰ سند مالکیت آماده واگذاری است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در سکونتگاه های غیررسمی اراک زندگی می کنند، اضافه کرد: لازم است برای سند دار شدن منازل ساکنان مناطق حاشیه ای از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده گردد.
وی داد: باتوجه به صنعتی بودن اراک و استان مرکزی شایسته و قابل قبول نیست که این رقم خانواده ها در سکونتگاه های غیررسمی زندگی و مستقر باشد. بدین سبب هر چه زودتر ساماندهی این مناطق با اولویت در برنامه کارگزاران شهری و اجرائی قرار بگیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی، اشاره کرد: ساکنان مناطق حاشیه ای با داشتن سند مالکیت می توانند از مزایای تسهیلات بانکی، معافیت های مالیاتی و دیگر مزایای شهروندی بهره مند شوند و در کنار این مساله نیز معضلات اجتماعی مدیریت می شود و سبب کاهش قسمتی از لطمه های اجتماعی خواهد شد.

1400/02/13
19:05:05
5.0 / 5
395
تگهای خبر: بانك , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما