شورای عالی شهرسازی تصویب كرد؛

یك شهر جدید دیگر در حاشیه شرق تهران ایجاد می شود

یك شهر جدید دیگر در حاشیه شرق تهران ایجاد می شود

شورای عالی شهرسازی از تقاضای استانداری تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای تأسیس شهر جدید خوارزمی در اراضی معوض شهرک زیتون آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به انوشیروان محسنی بندپی، مصوبات این شورای عالی درباب اراضی معوض به اعضای تعاونی شهرک زیتون در شمال شرق تهران را ابلاغ نمود.
متن نامه شورای عالی شهرسازی به این شرح است:
استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه ۲۷ بهمن ۹۹ بعد از استماع گزارش استانداری تهران، شرکت عمران شهرهای جدید و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درباب میزان پیشرفت پروسه تهاتر و تامین عوض مالکان تعاونی های واقع در شمال و شمال شرق تهران پیرو مصوبات قبلی در تاریخ های ۲۱ دی ۹۸، ۱۸ آذر ۹۸ و ۱۴ دی ۹۷ خود مورد بررسی قرار داد و به شرح زیر تصمیم گیری کرد:
۱. پیرو تأکیدات مکرر قبلی و بنا به ضرورت وجود بانک اطلاعاتی مستند و قابل اتکا از مشخصات اعضای تعاونی ها، استانداری تهران بانک اطلاعاتی اعضای تعاونی های مذکور را با اولویت تعاونی زیتون در اسرع وقت تکمیل و در جلسات آتی شورای عالی ارائه نماید.
۲. پیرو تاکید بند ۲ مصوبه ۲۱ دی ۹۸ پیوست حقوقی متضمن تدوین راهکارهای اجرائی پروسه تهاتر اراضی معوض و آزادسازی عرصه تعاونی های مذکور به همراه جدول تدقیق شده شرح وظایف دستگاه های مختلف توسط استانداری تهران با همکاری مؤثر شرکت عمران شهرهای جدید تهیه و در جلسات آتی شورای عالی ارائه شود.
۳. با پیگیری مؤثر استانداری تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، مصوبات استانی درباب شهر جدید خوارزمی ستاندن و موضوع جهت بررسی و تصویب در جلسات آتی شورای عالی، به دبیرخانه شورا ارسال شود.
۴. کمیته فنی شورای عالی دو پیشنهاد جدید مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران جهت استقرار جمعیت و تامین اراضی معوض تعاونی را در امتداد اجرای مصوبه ۱۰ در ۹۳ هیئت وزیران بررسی و به جلسات آتی شورای عالی ارائه نماید. با توجه به اینکه این مساله در اجرای تکلیف مقرر در مصوبه هیئت وزیران انجام می گیرد، دستگاه های عضو شورای عالی حداکثر مساعدت درجهت تامین زیرساخت های لازم و تصویب دو سایت جدید را به عمل آورند.
۵. به جهت تسهیل پروسه واگذاری معوض و رهاسازی اراضی تعاونی ها، در اجرای حکم صریح مقام معظم رهبری، کلیه دستگاه های عضو شورای عالی خصوصاً دستگاه هایی که با اعضای تعاونی ها ارتباط سازمانی داشته اند، مراتب عدم امکان قطعی درجاسازی در قطعات و لزوم دریافت معوض در خارج از محدوده شهری تهران متناسب با ارزش و قدرالسهم هر واحد مالکیتی را با بهره گیری از همه امکانات دستگاه متبوع برای اعضای تعاونی ها تبیین کنند.

1400/02/12
20:14:43
5.0 / 5
666
تگهای خبر: ارز , بانك , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما