به بهانه اظهارات حریرچی

۵۱ هزار كرونایی چگونه سفر كرده اند؟

۵۱ هزار كرونایی چگونه سفر كرده اند؟

به گزارش هم پیما به دنبال اظهارات اخیر معاون کل وزیر بهداشت درباره اینکه ۵۱ هزار نفر از مبتلایان به کرونا سفر کرده و قرطینه خویش را شکسته اند و از سویی با عنایت به جریمه های در نظر گرفته شده برای تردد خودرو های شخصی در مناطق قرمز و نارنجی، این سوال مطرح می شود که آنها چگونه و با کدام وسیله نقلیه شامل اتوبوس، قطار یا هواپیما سفر کرده اند؟به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به دنبال افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونایی در کشور که هر روز نگران کننده تر می شود، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دو شب پیش به این مساله نگران کننده اشاره نمود که «همین امروز ۵۱ هزار نفر از کسانی که برگه دستشان است و کرونا مثبت هستند قرنطینه شان را به فواصل چندین کیلومتری و حتی مسافرت شکسته اند.»

در پی طرح این اظهارات، سوالی به وجود می آید و آن اینکه از هفته دوم فروردین ماه تا امروز شهرهای قرمز و نارنجی که روز به روز بر تعداشان هم افزوده می شد، مشمول ممنوعیت تردد و ورود و خروج برای خودرو های بومی و غیر بومی و جریمه های ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی برای آنها در نظر گرفته شد.

از همان روزهای ابتدایی اجرای طرح ممنوعیت تردد بین شهری با وسایل حمل و نقل شخصی، سفرهای مردم روز به روز کمتر و کمتر شد و قاعدتا کسی نمی توانست با خودروی خود به مسافرت برود و از شهر خود بیرون برود.

اما با صحبت های اخیر این مقام مسئول در وزارت بهداشت، این سوال به وجود می آید که این ۵۱ هزار نفر که مبتلا به کرونا بوده اند و برگه تست کرونای خویش را با نتیجه مثبت در اختیار داشته اند چگونه به مسافرت رفته اند؟ مگر نه اینکه به قول مسؤلان وزارت راه و شهرسازی و همه متولیان حمل و نقل عمومی - از سازمان هواپیمایی کشوری گرفته تا شرکت راه آهن و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - بارها اعلام نموده اند که تمام سفرهای صورت گرفته از راه اتوبوس از آبان ماه با سامانه ماسک هماهنگ است و اگر مسافری قصد سفر داشته و نتیجه تست کرونای او مثبت شده باشد، از فروش بلیت به او خودداری می کنند؟

پس اگر این مورد و ادعای حریرچی درست باشد باید دید تخلف در کدام بخش صورت گرفته و به ۵۱ هزار نفر کرونایی اجازه سفر داده شده است؟ اگر با وسایل حمل و نقل عمومی بوده اعلام گردد تا دستگاهای متولی مذکور پاسخگو باشند و اگر با خودروی شخصی هم سفر کرده اند قاعدتا باید پلاک آنها برای جریمه از جانب سازمان راهداری و مرکز مدیریت راه های کشور برای پلیس ارسال شده باشد تا جریمه برای آنها اعمال شود. اما اینکه در چنین شرایطی چگونه و با قصور از جانب کدام دستگاه و وزارت خانه این حجم از سفر و تخلف صورت گرفته، به نوبه خود جای سوال و تعجب دارد. البته تا لحظه انتشار این گزارش، پیگیری های ایسنا از وزارت راه و شهرسازی بعنوان متولی این حوزه برای پاسخ به این سؤال و ابهام بی نتیجه مانده است.
1400/02/09
21:27:01
5.0 / 5
478
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما