معاون وزیر راه:

2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها نصب می شود

2 هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها نصب می شود

هم پیما: رئیس سازمان راهداری با تکیه بر این که ارتقای ایمنی جاده ها دغدغه اصلی سازمان است از برنامه ریزی برای نصب ۲ هزار دوربین ثبت تخلفات در جاده های کشور اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، داریوش امانی با گرامیداشت ۷ اردیبهشت روز ملی ایمنی حمل و نقل اظهار نمود: با عنایت به اهمیت مبحث ایمنی در حمل و نقل و تاثیر آن در توسعه اقتصادی، نامگذاری این روز بعنوان روز ایمنی حمل و نقل در جهت تاکید بیشتر از پیش بر رعایت نکات ایمنی در شقوق مختلف حمل و نقل و همچون بخش حمل و نقل جاده ای بوده است.
وی افزود: بدین سان مبحث حیاتی و مهم ایمنی هر ساله مورد توجه آحاد مختلف جامعه بخصوص دستگاههای مربوطه قرار گیرد و اهمیت آگاه سازی جامعه، آموزش و انجام اقدامات مؤثر در زمینه ارتقای ایمنی مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در جهت افزایش ایمنی حمل و نقل جاده ای کشور اشاره نمود و اضافه کرد: در جهت اصلاح و رفع نقاط پرحادثه در طول محورهای مواصلاتی کشور، این نقاط شناسایی شده و طی تفاهم صورت گرفته با پلیس راه، بخش زیادی از نقاط مذکور تابحال رفع شده است. امیدواریم سایر نقاط شناسایی شده هم تا آخر سال جاری رفع گردد و تا زمان رفع نقاط مذکور، پیشبینی لازم برای آشکارسازی این نقاط و اطلاع رسانی لازم به رانندگان در طول مسیرها صورت گرفته است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: ساخت مجتمع های خدماتی – رفاهی در طول راه ها از اقدامات بنیادین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در جهت ایجاد امکان استراحت کاربران جاده ای و جلوگیری از حوادث و ارتقای ایمنی است.
امانی در اینباره خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۸۷۷ مجتمع خدماتی – رفاهی در راه های کشور در حال بهره برداری است، ۴۹۶ مجتمع خدماتی – رفاهی در حال راه اندازی و ۸۵۰ مجتمع خدماتی رفاهی در مرحله دریافت استعلام است و به صورت میانگین در هر ۹۶ کیلومتر یک مجتمع خدماتی – رفاهی وجود دارد که با بهره برداری از مجتمع های در حال راه اندازی، این رقم به صورت میانگین به هر ۶۱ کیلومتر یک مجتمع خواهد رسید.
وی درباره اقدامات نرم افزاری در جهت افزایش ضریب ایمنی راه های کشور افزود: با عنایت به تاثیر دوربین های نظارت تصویری و دوربین های ثبت تخلفات حمل و نقل جاده ای در رعایت نکات ایمنی تردد توسط رانندگان و کاربران جاده ای، بر اساس فراخوان صورت گرفته، ۲۰۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری و دوربین ثبت تخلفات به تعداد فعلی اضافه شود که پیشبینی می شود با راه اندازی دوربین های مذکور، قدرت نظارت و به تبع آن ضریب ایمنی در جاده های کشور به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور اجرای اقداماتی نظیر خط کشی، نصب نیوجرسی و گاردریل را در جهت ایمن سازی راه ها عنوان نمود که در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.
امانی از افزایش تعاملات با معاونت راهور نیروی انتظامی به منظور همراهی و همدلی بیشتر بین دو دستگاه در جهت افزایش ایمنی اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی پاسگاه های منسجم از سالیان قبل شروع شده و امسال پیشبینی برای راه اندازی ۴۰ پاسگاه در طول راه های کشور به منظور افزایش نظارت پلیس صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی برنامه تلویزیونی «رو به راه» و برنامه رادیویی «با من راه بیا» سعی شده از ظرفیت رسانه ملی در جهت دریافت دیدگاه ها و گزارش های مردمی و ترویج فرهنگ ایمنی در این بخش استفاده شود، همینطور از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط مطلوب با مخاطبان و اطلاع رسانی های لازم در مورد ایمنی بهره برداری شود.
وی تصریح کرد: آموزش رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای از دیگر رویکردهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که در دوره شیوع کرونا این دوره های آموزشی به صورت مجازی برای رانندگان برگزار می گردد.
وی تحقق ایمنی پایدار را در گرو مشارکت همگانی و تعامل و همکاری تمامی دستگاههای ذی ربط دانست و ابراز امیدواری کرد مجموع برنامه های پیشبینی شده، منجر به افزایش ایمنی و کاهش تصادفات در بخش حمل و نقل جاده ای شود.


منبع:

1400/02/08
15:55:11
5.0 / 5
473
تگهای خبر: آموزش , توسعه , جت , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما