پروازهای مسافری چند نفر را كرونائی كرد؟

پروازهای مسافری چند نفر را كرونائی كرد؟

هم پیما: طی سال قبل شرکت های هواپیمایی ایرانی مانند دیگر همتایان خارجی شان زیان خیلی از کرونا دیدند و حواشی و اتهامات بسیاری را هم تحمل کردند که از ورود کرونا به ایران تا عامل گسترش و پراکندگی ویروس در کشور متنوع بود، ادعاهایی که بگفته  رییس سازمان هواپیمایی کشوری به هیچ وجه درست نیست.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، از همان روزهای شیوع ویروس کرونا در چین و ورود آن به ایران حاشیه ها برای شرکت های هواپیمایی بخصوص آن هایی که از چین و به این کشور پرواز داشتند، بیشتر و بیشتر شد و برخی در فضای مجازی آنها را عامل ورود این ویروس به کشور می دانستند.

پس از این ماجرا و در پی گسترش این ویروس در کشورد در قالب چهار موج کرونا و قرمز و نارنجی شدن چندین باره شهرهای کشور، باز هم انگشت بهتان به سمت ایرلاین ها و پروازهایی که البته تعدادی از آنها پروتکلهای بهداشتی را نادیده می گرفتند، نشانه رفت.

البته تعدادی از مسئولان نیز در این زمینه که پروازهای داخلی و خارجی در گسترش ویروس کرونا موثر هستند، صحبت کردند اما بعدها این مسائل از طرف محمد اسلامی –وزیر راه و شهرسازی – رد شد و این مقام مسئول ادعا کرد که پروتکلهای بهداشتی در همه بخش های حمل و نقل اجرائی و عملیاتی شده و با متخلفان برخورد شده است.

در همین راستا تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری – این حواشی و اتهامات را از اساس رد کرد و در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: طی ۱۴ ماه گذشته که ویروس کرونا در کشور شروع پیدا کرده تعداد کروی پروازی که به این ویروس مبتلا شده اند به انگشتان دست هم نمی رسد و تنها یک مورد فوتی دراین زمینه داشتیم، این مسئله نشان میدهد که پروتکلهای بهداشتی ابلاغ گردیده به درستی و با دقت در صنعت هوانوردی رعایت می شود. بدین سبب نمی توان همه تقصیر را در زمینه شیوع ویروس کرونا یا گسترش آن در کشور به گردن دیگران (صنعت هوانوردی) انداخت.

وی اضافه کرد: با وجود آن که می دانیم رعایت محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در هواپیماها که برای پروازهای داخلی اعلام شده است، درست نیست، تابع ستاد کرونا هستیم و این مصوبه را تا حالا با دقت اجرا کرده ایم و با هر شرکتی که دراین زمینه قصوری مرتکب شده، برخورد کرده ایم. تا کنون نتنها پروازهای بسیاری را برای برخی شرکت های متخلف کنسل کرده ایم بلکه نام آنها را منتشر نموده و تعداد شکایات مردم و نتایج آنرا گزارش و منتشر نموده ایم. اما این که دائماً در وضعیتی که کشور با مشکل مواجه می شود یا آن که شیوع ویروس کرونا گسترش پیدا می کند، به دنبال مقصر باشیم درست نیست و نمی توان مسافران ایرانی را که به کشورهای مختلف رفته اند، به سبب شیوع ویروس کرونا ممنوع الورود کرد.

حالا و باتوجه به این اظهارات باید دید که کارشناسان و مسئولان حوزه بهداشتی و خصوصاً اپیدمیولوژیست ها نظرشان درباره میزان و احتمال سرایت ویروس کرونا در پروازهای مسافری خصوصاً پروازهای مسافری ایران با پروتکلهای پیش بینی شده چقدر است و به ادعای این مقام مسئول، این صنعت که خود به اندازه انگشتان دست درگیر کرونا شده تا چه حد در شیوع و گسترش آن نقش داشته است؟

منبع:

1400/01/29
15:00:33
5.0 / 5
570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما