سخنگوی سازمان هواپیمایی خبر داد؛

پروازهای انگلستان آزاد و فرانسه ممنوع گردید

پروازهای انگلستان آزاد و فرانسه ممنوع گردید

به گزارش هم پیما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از رفع تعلیق پروازهای انگلستان آگاهی داد و اظهار داشت: کلیه پروازها به مقصد واز مبدأ کشور فرانسه قدغن شد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، محمدحسن ذی بخش گفت: برمبنای تصمیمات وزارت بهداشت درباب پروتکلهای مراقبت بهداشتی مرزی در سفر های هوایی، کشور انگلستان از لیست کشورهای ویژه خارج و کشور فرانسه به لیست این کشورها اضافه گردید.
وی اضافه کرد: از امروز پروازها به کشور انگلستان مجدداً برقرار اما کلیه پروازها به مقصد و از مبدا کشور فرانسه ممنوع می شود.
محدودیت پرواز به ۳۹ کشور
ذی بخش با اعلان اینکه هم اکنون محدودیت پروازی به ۳۹ کشور وجود دارد، اشاره کرد: پرواز از مبدأ و مقصد کشورهایی که در فهرست شرایط ویژه قرار دارند ممنوع بوده و کشورهایی که در فهرست کشورهای پرخطر قرار دارند ملزم به انجام تست مجدد در ایران هستند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: کشورهای، فرانسه، بوتسوانی، برزیل، جمهوری چک، عراق، استونی، ایرلند، لسوتو، مالاوی، موازمبیک، اسلواکی، آفریقای جنوبی و زامبیا در فهرست کشورهای با شرایط ویژه و دارای کرونای با واریانت (ژنوم) انگلیسی قرار دارند.
وی اشاره کرد: همین طور کشورهای آلبانی، آندورا، بحرین، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، کلمبیا، مصر، اکوادور، مجارستان، اردن، کوزوو، لتونی، لبنان، مالت، مولداوی، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، فلسطین، سنت لوسیا، صربستان، سیشل، اسلوانی، سوئد، سوریه، تانزانیا و امارات متحده عربی در فهرست کشورهای پرخطر با بروز بالای بیماری قرار دارند.
ذی بخش اضافه کرد: عدم منع تردد مستلزم ارائه تست PCR منفی با اعتبار ۹۶ ساعته در مبدا و انجام تست مجدد بعد از ورود به کشور برای مسافران بالای ۸ سال در کشورهای پر خطر است و تردد در سایر کشورها با الزام ارائه تست PCR منفی با اعتبار ۹۶ ساعته در مبدا و انجام مراقبت های سندرومیک بعد از ورود به کشور و انجام تست مجدد در صورت نیاز بلامانع است.
به گفته وی، ارائه تست PCR فقط در آزمایشگاه های مورد تأیید وزارت امورخارجه ایران در کشورهای مبدأ دارای اعتبار است.


منبع:

1400/01/25
21:36:41
5.0 / 5
697
تگهای خبر: پرواز , سفر , مسافران , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما