پرداخت سبد معیشتی ویژه ماه رمضان به 60 میلیون یارانه بگیر

پرداخت سبد معیشتی ویژه ماه رمضان به 60 میلیون یارانه بگیر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش حقوق پیشنهادی سازمان تأمین اجتماعی برای بازنشستگان در جلسه هیات دولت اطلاع داد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تأمین حداقل مستمری بازنشستگان توسط سازمان تأمین اجتماعی بر مبنای قانون، اظهار نمود: در اجرای ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی را مکلف می کند برای تعیین حداقل مستمری بازنشستگان، از کارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان در فواصل زمانی حداکثر سالی یکبار، به دولت رجوع کند و مصوبه هیات وزیران را دریافت کند. پیشنهاد سازمان از راه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت عنوان شد و در اجرای ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی که تکلیف می کند که به هر صورت این حداقل نباید از میزان حداقل میزان مزد کارگر عادی کمتر باشد، امروز در جلسه هیات وزیران مصوبه مورد نیاز صادر شد.
وی افزود: بر طبق این مصوبه حداقل پرداختی به بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم ۱ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۴۲۷ تومان پارسال به عدد ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا می کند؛ این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار ۳۵۵ تومان است.
وزیر کار و رفاه اجتماعی در ادامه خاطرنشان کرد: بدین سان بازنشستگان محترم هم این امکان را پیدا می کنند که در فرودین ماه سال ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد به میزان ۳۹درصد مطابق آنچه که برای کارگران محترم در تعیین حداقل مزد اقدام شد، برخوردار باشند و این منهای آن عددی است که تحت عنوان همسان سازی مرحله دوم، در ایام پایانی سال به صورت علی الحساب ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر واریز کردیم که در مجموع مبلغی بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان می شد و در ساعات پایانی سال ۱۳۹۹ به حساب بازنشستگان عزیز واریز شد.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ با عنایت به این که همسان سازی مرحله دوم در جلسه هفته گذشته هیات امنای سازمان تأمین اجتماعی به تصویب هیات امنا رسید و به سازمان ابلاغ شد؛ امیدواریم این ها در کنار هم یک گشایش مناسبی را در زندگی بازنشستگان محترم ایجاد نماید.
وزیر تعاون با اشاره به اینکه رشد متوسطی که ما برای بازنشستگان این بخش محاسبه کردیم همانند آن چیزی است که بازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری یا لشکری داشته اند، اظهار داشت: تقریباً از اسفند ۹۸ تا آخر فروردین ۱۴۰۰ رشدی معادل ۱۳۳ درصد را شاهد خواهیم بود و این برمبنای مصوبات هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی به صورت جداگانه و هیئت وزیران به شکل جداگانه بوده است. امیدواریم این ها قدم مناسبی برای حل مشکلات امروز بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی باشد.


پیشنهاد افزایش ۱۵۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت حق مسکن کارگران اظهار نمود: در دستور کار دولت می باشد و منتظریم که در اولین نشست تصویب شود. برای فروردین ماه پیشنهاد افزایش ۱۵۰ هزار تومانی آنرا مطرح کردیم و امیدواریم در جلسات بعدی دولت تصویب شود و به ۴۵۰ هزار تومان برسد.


پرداخت سبد معیشتی به ۶۰ میلیون یارانه بگیر در ماه رمضان

شریعتمداری درباره سبدهای معیشتی کارگران در ماه رمضان اظهار نمود: در جریان جلسه ستاد اقتصادی دولت پیشنهادات گوناگونی از جانب سازمان برنامه و بودجه عرضه شد و در نهایت تصمیم ستاد اقتصادی دولت که به تایید رئیس جمهوری رسید و امروز در جلسه وزیران ابلاغ گردید و در جلسه سران قوا هم انشاالله به تصویب می رسد، این است که تمامی افراد یارانه بگیر معیشتی که حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم هستند و از سبد حمایتی استفاده می نمایند، معادل آن یارانه معیشتی را یک ماه مازاد بر آنچه که در ماه رمضان دریافت می کنند، در اختیارشان قرار گیرد.
وزیر تعاون افزود: در ماه رمضان همه آن ۶۰ میلیون نفری که یارانه معیشتی می گیرند می توانند از این سبد معیشتی حمایتی ویژه ماه رمضان استفاده کنند.
منبع:

1400/01/20
12:19:42
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما