یك مقام مسئول اعلام كرد:

تمدید قراردادهای اجاره تا 3 ماه پس از اعلام رسمی آخر كرونا

تمدید قراردادهای اجاره تا 3 ماه پس از اعلام رسمی آخر كرونا

به گزارش هم پیما معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قراردادهای اجاره در سال ۱۴۰۰ و تا سه ماه بعد از اعلام رسمی آخر کرونا همچنان به صورت الزامی تمدید خواهد شد و مالکان نمی توانند مستاجران خویش را جواب کنند.


به گزارش هم پیما به نقل از صدا و سیما، محمود محمودزاده درباره چگونگی اجرای مصوبه تمدید الزامی قراردادهای اجاره که در سال ۹۹ به علت انتشار کرونا مصوب شد، اضافه کرد: مصوبه ستاد مبارزه با کرونا درباره تمدید قراردادهای اجاره تا سه ماه بعد از اتمام کرونا اعلام شده است، ازاین رو سال جاری هم این مصوبه اجرایی می شود.

وی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ و تا سه ماه پس از اعلام آخر رسمی کرونا در کشور، این مصوبه ملاک عمل خواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: هر فردی که اجاره نامه اش تمام شده باشد با درصدی که اعلام خواهد شد مجدد اجاره نامه خویش را تمدید خواهد نمود و نیازی به اسباب کشی وجود ندارد. وی افزود: سال جاری هم مالکان نمی توانند مستأجران خویش را جواب کنند. معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پرداخت وام اجاره پارسال هم اظهار داشت: مصوبه تعیین سقف اجاره بها و پرداخت وام ودیعه در سال قبل تا حدودی توانست بازار اجاره را تعدیل کند.

به قول محمودزاده، سال گذشته ۹۲۰ هزار نفر متقاضی دریافت وام ودیعه ثبت نام و ۳۳۵ هزار نفر مدارک خویش را تکمیل کردند و به سیستم بانکی عرضه شدند و در نهایت ۲۲۰ هزار نفر تسهیلات وام ودیعه را دریافت نمودند.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن پارسال پرداخت شد، اما رقمی که دولت در نظر گرفته بود فراتر بود. خیلی از مستأجران شرایط عمومی دریافت وام را نداشتند و نتوانستند مدارک خویش را تکمیل کنند.

بر طبق این گزارش، ستاد ملی کرونا به علت مشکلاتی که برای بعضی از مستأجران و فاقدان مسکن در شرایط کرونا به علت محدودیت ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم نمود تا متقاضیان مستأجر در شهرهای بزرگ، متوسط و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تأمین مسکن موردنیاز خود اقدام نمایند.

رقم ودیعه مسکن برای مستأجران تهران ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. متقاضیان باید بعد از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند. سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.


منبع:

1400/01/16
00:10:05
5.0 / 5
899
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما