نصب مخازن ذخیره روغن خوراكی در نوشهر

نصب مخازن ذخیره روغن خوراكی در نوشهر

هم پیما: مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از پیشرفت 98 درصدی نصب مخازن ذخیره روغن خوراکی در بندر نوشهر آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانورد، محمدتقی انزان پور با اشاره به مهم ترین اقدامات بنادر مازندران در سال ۹۹، گفت: اجرای محوطه سازی کانتینری بندر نوشهر و لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار به میزان ۱۰۰ درصد از اقدامات مهم بنادر مازندران بود.

وی افزود: اجرای پروژه راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی به میزان ۴۰ درصد، اجرای پروژه ریل گذاری اسکله های جنوبی جهت استفاده جرثقیل به میزان ۱۰۰ درصد از دیگر اقدامات مهم در سال قبل بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اعلان اینکه اصلاح سیستم اعلام حریق و تهویه دیتا سنترهای بندر نوشهر به میزان ۱۰۰ درصد و راه اندازی ساختمان باشگاه ملوانان بندر نوشهر به میزان ۱۰۰ درصد را می توان از دیگر اقدامات
صورت گرفته در سال قبل عنوان نمود، اظهار داشت: اجرای سیستم حفاظت های پیرامونی بندر نوشهر به میزان ۹۰ درصد و انتقال دو دستگاه مکنده غلات ۲۵۰ تنی و ۳۰۰ تنی از بندر امام (ره) به میزان ۱۰۰ درصد از دیگر کارهای سال قبل است.

احداث مخازن روغن خوراکی

انزان پور اضافه کرد: راه اندازی مخازن روغن خوراکی به میزان ۹۸ درصد، راه اندازی کارگاه چوب خشک کنی به میزان ۹۰ درصد و راه اندازی سیلوی غلات با سرمایه گذاری در بندر نوشهر به میزان ۹۸ درصد از دیگر کارهای انجام شده در بنادر مازندران در سال قبل بود.

وی با بیان آزادسازی نوار ساحلی به تعداد ۱۸ مورد و به طول حدود ۱۲ کیلومتر در مازندران طی سال گذشته، بیان کرد: پیگیری صدور مجوز سازه های تفریحی و شیلاتی به تعداد ۳۱ مورد و نجات جان ۲۲ نفر طی عملیات جستجو و نجات دریایی در محدوده تحت نظارت اداره کل (رامسر تا فرح آباد ساری) از دیگر اقدامات مهم انجام شده است.
انجام عملیات لایروبی در حدود ۲۹۳ هزار متر مکعب

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران افزود: انجام عملیات لایروبی در حدود ۲۹۳ هزار متر مکعب بمنظور تعمیق حوضچه و کانال دسترسی بنادر نوشهر و فریدونکنار، انجام مستمر بازرسی از شناورهای متردد به بنادر نوشهر و فریدونکنار، تخلیه و بارگیری تا ۲۳ اسفندماه به میزان ۹۳۳ هزار و ۲۵۰ تن را می توان از دیگر اقدامات انجام شده در سال ۹۹ برشمرد.

حفظ ظرفیت اسمی بندر

وی درباره مهم ترین اهداف بنادر مازندران در سال جدید، بیان کرد: حفظ ظرفیت اسمی بندر به میزان ۲، ۸ میلیون تن، حفظ ظرفیت کانتینری بندر نوشهر به میزان ۱۶ هزار TEU و تکمیل مستندات پروژه ریل گذاری اسکله جنوبی جهت استقرار جرثقیل و محوطه سازی ضلع جنوبی بندر نوشهر از مهم ترین اهداف تبیین شده در سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با تاکید بر افزایش میزان جذب سرمایه گذار غیردولتی در امسال، گفت: ارتقا توان عملیاتی بندر از ۹ به ۱۳ درصد، راه اندازی راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی به روش طرح و ساخت با پیشرفت ۹۰ درصد و راه اندازی ساختمان مرجع دریایی بندر فریدونکنار با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد از دیگر اهداف در نظر گرفته شده است.

خارج سازی مغروقه ها

انزان پور اضافه کرد: اجرای تفکیک شبکه آبرسانی و آتش نشانی محوطه بندر نوشهر با پیشرفت ۴۰ درصد، ارتقا سطح ایمنی بندری از ۱۴ به ۱۵ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵)، تامین تجهیزات و اجرای طرح ها و پروژه های مصوب در رابطه با ایمنی آب راه های تحت حاکمیت و نیز لایروبی کانال و حوضچه های بنادر و خارج سازی مغروقه ها دیگر اهداف بنادر مازندران امسال است.

وی با اشاره به مدیریت سواحل و نظارت بر ساخت و سازه های ساحلی و دریایی استان به میزان ۱۰۰ درصد و همین طور ارتقا سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت بنادر مازندران و ناوگان تحت پرچم از ۲۰ به ۲۲ درصد در امسال، اظهار داشت: ارتقا سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تأسیسات بندری از ۹ به ۱۰ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵) و انضباط بخشی تردد وسایل نقلیه موتوری در بندر نوشهر به میزان ۱۰۰ درصد امسال در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران به ارتقا سطح تجهیزات بندری و افزایش میزان آماده بکاری تجهیزات، الکترونیکی کردن فرایندهای بندری و افزایش راندمان و بهبود فاکتورهای عملیاتی بندر نوشهر بعنوان دیگر اهداف تعریف شده بنادر مازندران در سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: ارتقا فاکتورهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست، ارتقا امنیت بندری نوشهر و ارتقا فاکتورهای ایمنی حریق بندر نوشهر دیگر اهداف مهم بنادر مازندران امسال است.


منبع:

1400/01/15
11:35:39
5.0 / 5
1049
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما