در گزارش هم پیما اعلام شد؛

توقف پروازهای تركیه منوط به تصویب ستاد ملی كروناست

توقف پروازهای تركیه منوط به تصویب ستاد ملی كروناست

به گزارش هم پیما مشاور وزیر بهداشت از وزارت راه به علت عدم توقف پروازهای ترکیه انتقاد کرده اما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، توقف این پروازها را منوط به تصویب و ابلاغ ستاد کرونا می داند.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، روز گذشته علیرضا وهاب زاده با انتشار مطلبی در فضای مجازی، از عدم توقف پروازهای ترکیه از جانب وزارت راه، انتقاد نمود.
مشاور وزیر بهداشت نوشت: سراسر شهرهای ترکیه در وضعیت قرمز است اما هم پروازها به این کشور ادامه دارد و هم تورهای گردشگری برقرار است.
به گفته وهاب زاده، گردشگران و مسافران به این همسایه شمال غربی کشورمان می توانند ناقل ویروس کشنده کرونای انگلیسی به داخل کشور باشند.


سخنگوی سازمان هواپیمایی: ستاد کرونا باید پروازهای ترکیه را متوقف نماید نه وزارت راه
در همین خصوص، محمدحسن ذی بخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره عدم توقف پروازهای ترکیه با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور عنوان کرد: ما در سازمان هواپیمایی به تنهایی تصمیم گیرنده نیستیم و ستاد ملی مقابله با کرونا باید به سازمان هواپیمایی توقف پروازها را ابلاغ کند. وزارت بهداشت باید از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست توقف پروازهای ترکیه را داشته باشد و در صورت تصویب این درخواست در ستاد مذکور و ابلاغ آن به سازمان هواپیمایی کشوری، پروازها لغو خواهد شد. مدت زمان توقف پروازها هم از جانب این ستاد به سازمان هواپیمایی ابلاغ می شود.
وی با تاکید بر اینکه تابحال هیچ مصوبه ای درباره پروازهای ترکیه به این سازمان ابلاغ نشده است، اضافه کرد: فعلا پروازها طبق آخرین دستورالعمل ابلاغی انجام می شود.
پروازهای عتبات همچنان متوقف است
ذی بخش درباره ازسرگیری پروازهای عتبات عنوان کرد: فعلا پروازهای عراق متوقف است و قرار نیست بزودی این پروازها از سر گرفته شود.
وی اضافه کرد: فعلا معلوم نیست چه تاریخی برای ازسرگیری پروازها اعلام خواهد شد و تصمیم گیری در این خصوص به ستاد ملی مقابله با کرونا واگذار شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: هم اکنون به صورت موردی پروازهای عراق انجام می شود ولی صرفا برای جابجایی اتباع دو کشور است و پرواز زیارتی و توریستی به این کشور نداریم.
توقف پروازهای انگلیس تا ۱۱ اردیبهشت تمدید شد
ذی بخش افزود: علاوه بر عراق، پرواز به ۳۲ کشور دیگر همچون انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی به دنبال شیوع کرونای انگلیسی تا ۱۱ اردیبهشت ماه (اول می ۲۰۲۱) متوقف است.


منبع:

1400/01/11
19:42:02
5.0 / 5
1100
تگهای خبر: پرواز , مسافران , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما