شورای عالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام موافقت نمود

شورای عالی شهرسازی با نوسازی خیابان فداییان اسلام موافقت نمود

هم پیما: شورای عالی شهرسازی در نشست بهمن ماه امسال خود با اجرای طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام تهران موافقت نمود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اعلام نمود: در جلسه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ این شورای عالی، ‬ طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام باتوجه به صورت جلسه شماره ۶۰۹ ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹‬ کمیسیون ماده ۵ تهران مورد بررسی قرار گرفت.
این شورای عالی می افزاید: ضمن امعان نظر به صورت جلسه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ کمیته فنی یک، طرح مذکور با تاکید بر رعایت موارد زیر به تصویب رسید:
۱. با توجه به ممیزی انجام شده در محدوده طرح مقرر گردید کلیه اراضی و املاک با مساحت بیش از یک هکتار تحت لایه "ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران در سند پهنه بندی طرح مشخص و هرگونه اقدام درباب آن برمبنای دستورالعمل تدقیق شناسایی و بهره برداری از اراضی ذخیره نوسازی شهر تهران مصوب جلسه ۵۸۹ کمیسیون ماده ۵ تهران ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۸ انجام گردد.
تأکید می گردد اختصاص حداقل ۵۰ درصد از سطح عرصه های مذکور به خدمات برمبنای مفاد قسمت «ج» از دستورالعمل مذکور الزامی است؛ پس لازم است کلیه احکام و ضوابط احتمالی مغایر با این حکم از طرح حذف شود.
تبصره: تصمیم گیری درباب عرصه های صنعتی دارای ارزش میراث صنعتی مطابق مصوبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۴‬ با حفظ ارزش های میراث صنعتی صورت خواهد گرفت.
۲. در محدوده طرح، کلیه خدمات تثبیت شده طرح تفصیلی تهران که فاقد حقوق مکتسبه می باشند، تحت پهنه ۴ کدی تثبیت و از پیشنهاد پهنه سکونت یا فعالیت بر روی آنها خودداری
گردد.
۳. هر گونه راه اندازی بنا در حریم تدقیق شده گسل های متداخل با محدوده طرح، به ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی مصوب ۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ شورای عالی مستند گردد.
۴. در کلیه جداول مربوط به ضوابط راه اندازی بنا حد نصاب اندازه قطعات و عرض معبر و ضریب اختلاط سکونت برای پهنه m اضافه گردد.
۵. رعایت دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری تهران (موضوع مصوبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۸ شورای عالی شهرسازی و معماری برای کلیه قطعاتی که حسب مورد باغ تشخیص داده می شوند الزامی است.
۶. با توجه به اینکه محور فداییان اسلام در طرح بعنوان الگوی خیابان کامل دیده شده است، انجام پیشنهادهای طرح در حوزه حمل و نقل منوط به تأیید مطالعات مربوطه در معاونت حمل و نقل شهرداری تهران خواهد بود.
۷. باتوجه به وجود نیروگاه بعثت، پمپ های بنزین و گاز و انبارهای موجود در محدوده طرح، بر تکمیل ملاحظات و الزامات مربوط به پدافند غیر عامل مطابق مصوبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تاکید می گردد.
موافقت با تغییر کاربری اراضی موسوم به خدمات موتوری شهرداری در خیابان فداییان اسلام از خدماتی به مسکونی
۸. تغییر پهنه اراضی موسوم به خدمات موتوری شهرداری از خدمات به سکونت فقط در صورت تخصیص به بازآفرینی محدوده موسوم به گود باغ آذری مورد تأیید می باشد.
۹. از آنجایی که کمیته موسوم به کمیته توسعه و عمران طرح بازآفرینی خیابان فداییان اسلام فاقد جایگاه تصویبی در حوزه ضوابط و مقررات طرح تفصیلی است، لازم است کلیه موارد در رابطه با تغییر پهنه بندی یا تراکم ساختمانی که در طرح حاضر تعیین تکلیف نشده، در کمیسیون ماده ۵ تهران مطرح گردد.
بدیهی است راهبری و هدایت طرح مذکور در قالب ضوابط، مقررات و پهنه های مصوب این طرح توسط کمیته مذکور بلامانع و ضروری خواهد بود.


منبع:

1400/01/02
13:56:07
5.0 / 5
903
تگهای خبر: ارز , توسعه , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما