بر اساس اعلام مقام مسئول؛

برنامه هدف مسكن ملی از ۴۰۰ به ۶۰۰ هزار واحد افزایش یافت

برنامه هدف مسكن ملی از ۴۰۰ به ۶۰۰ هزار واحد افزایش یافت

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی عملکرد طرح اقدام ملی مسکن در قالب پروژه های واگذاری گروهی زمین، مشارکتی، و نوسازی بافت فرسوده و تفاهم با دستگاهها را 600 هزار واحد برشمرد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی درباره تازه ترین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن با اعلان اینکه در مجموع تا حالا ۶۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در قالب پروژه های واگذاری گروهی زمین، پروژه های مشارکتی، پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس، نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده و تفاهم نامه با سایر وزارتخانه ها، وارد فاز عملیاتی و اجرائی شده اظهار داشت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تا حالا به حدود ۱۳۵ هزار خانوار، واگذاری گروهی زمین انجام شده و ساخت حدود ۳۴۰ هزار واحد مسکونی نیز در قالب پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس شروع شده است. همین طور برای حدود ۴۰ هزار واحد نیز در بافت های فرسوده، تسهیلات نوسازی و بهسازی در قالب طرح اقدام ملی مسکن پرداخت شده است.
اصلانی افزود: تا حالا عملیات اجرائی حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی نیز در قالب مشارکت با بخش خصوصی شروع شده و برای حدود ۶۰ هزار واحد نیز برای تامین مسکن متقاضیان تحت پوشش دستگاه های مختلف اجرائی، زمین تامین و عملیات اجرائی آنها در حال انجام می باشد.
وی در مجموع عملکرد طرح اقدام ملی مسکن را ۶۰۰ هزار واحد عنوان نمود و اظهار داشت: برای ۶۰۰ هزار واحد مسکونی که عملیات اجرائی آنها شروع شده، زمین نیز تامین شده است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن درباب واریز وجه طرح اقدام ملی مسکن برای پروژه های غیر از واگذاری گروهی و مشارکتی که نیاز به آورده ندارند، توضیح داد: در پروژه های متوسط و بزرگ مقیاس طرح اقدام ملی مسکن که با آورده متقاضیان و تسهیلات آنها اجرائی می شوند، حدود ۱۵۰ هزار نفر واریز وجه کرده اند که مجموع مبالغ واریزی توسط این متقاضیان، معادل ۵، ۶۶۱ میلیارد تومان است.
اصلانی با تاکید بر استقبال مناسب مردم از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، شناخت ابعاد طرح و موفقیت در اجرا را از دلیلهای استقبال مردم از این طرح ملی برشمرد و اشاره کرد: همچنان روزانه تقاضاهایی برای ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی ارائه می شود که این امر نشان از استقبال مردم از اجرای آنست.

1399/12/20
18:15:32
0.0 / 5
1061
تگهای خبر: دستگاه , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما