رئیس بنیاد مستضعفان:

اجازه دست درازی به اموال بنیاد مستضعفان را نخواهیم داد

اجازه دست درازی به اموال بنیاد مستضعفان را نخواهیم داد

به گزارش هم پیما زنجان رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: اموال این بنیاد که در دست متولیان است، امانت بوده و اجازه نخواهیم داد کسی به آن دست درازی کند.پرویز فتاح ظهر امروز (۱۷ اسفندماه) در حاشیه افتتاح بزرگ ترین باغ گردوی کشور در خرم دره، در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه تامین امنیت غذایی مردم از اولویت های اصلی بنیاد مستضعفان است، عنوان کرد: با وجود مباحثی دراین زمینه که طرح های کشاورزی صرفه ندارد، با عزم و همت جدی در این عرصه ورود شده است.

وی با تاکید بر اینکه با عزمی که از سمت دولت و مجلس وجود دارد به دنبال استفاده از ظرفیت ها در بنیاد هستیم، بیان کرد: منابع حاصل از این طرح ها به سمت توسعه مجدد و بخشی نیز به سمت محرومان و در امتداد خدمت به آنها هدایت می شود.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به افتتاح ۱۰ طرح کشاورزی، باغ داری و گلخانه ای بوسیله ویدئوکنفرانس که بطور هم زمان در هفت استان انجام شد، اضافه کرد: با شروع به کار این طرح ها ۱۰۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی زیر کشت پسته، زیتون، گردو و صیفی جات رفت و حدود ۱۰ هزار تن به ظرفیت تولید این محصولات افزوده شد که برای این طرح ها ۳۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و توسعه آنها نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به شروع عملیات اجرائی ۲۰۰ هکتار کشت بافت گردو در شهرستان خرم دره که دیربرگ و دیرگل است، متذکر شد: این طرح از شهرستان خرم دره شروع شده و در کل کشور توسعه خواهد یافت. همین طور طرح چشمه پیوندکی می تواند همه اراضی زیرکشت محصول گردو را تغذیه کند و نهال آنها را به دیربرگ و دیرگل تغییر دهد.فتاح با یادآوری این مطلب که با وجود ارزآور بودن صادرات محصولات بنیاد، تامین نیاز داخل جزو اولویت ها است، اشاره کرد: محصولات گلخانه ای بنیاد را که از نظر ارگانیکی بودن تست شده است، مشتریانی از سایر کشورها پیش خرید می کنند.

این مسئول با تاکید بر این مسئله که ورود بنیاد مستضعفان به این صنعت با هدف کاهش وابستگی به خارج و تامین نیاز مردم است، تصریح کرد: رفع وابستگی و تامین نیاز مردم، بزرگ ترین سود است.

وی در ادامه به موضوع ساخت مسکن برای محرومان جامعه نیز گریزی زد و اظهار داشت: دراین زمینه سه تفاهم نامه با بنیاد مسکن برای ساخت ۲۰ هزار واحد، ۱۰ هزار واحد با کمیته امداد و ۱۴ هزار واحد نیز با بهزیستی امضا شده است که از این تعداد ۱۰ هزار واحد تحویل و ۴۰۰۰ واحد باقی مانده است که در مجموع برای محرومان ۳۴ هزار واحد مسکن در حال ساخت است که امیدواریم به این تعداد طی سال آینده باز هم اضافه شود.

رییس بنیاد مستضعفان با اعلان اینکه اموال بنیاد مستضعفان که در دست متولیان است، امانت بوده و اجازه نخواهیم داد کسی به آن دست درازی کند، اضافه کرد: مجلس طرحی آورده است که برمبنای آن املاکی که از بنیاد مستضعفان در دست دولتی ها است، طبق تبصره ای سال آینده به بنیاد معوض بدهند یا آنها را برگردانند. همین طور با قوه قضاییه نیز تعامل بسیار خوبی دراین زمینه داریم تا جایی که چند شعبه خاص املاک و پرونده های بنیاد مستضعفان به وجود آمده و سرعت رسیدگی بسیار عالی است تا از مستضعفان حقی ضایع نشود.

منبع:

1399/12/18
10:21:00
0.0 / 5
953
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما