اورژانس كسب و كار، نجات بخش بنگاه های اقتصادی

اورژانس كسب و كار، نجات بخش بنگاه های اقتصادی

به گزارش هم پیما اولین مرکز اورژانس کسب و کار کشور به همت وزارت کار و با همکاری موثر جهاد دانشگاهی با هدف حمایت و صیانت از بنگاههای اقتصادی و حفظ اشتغال نیروهای کار به وجود آمد.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در یکسال گذشته به علت شیوع کرونا مشکلات بسیاری برای بنگاههای اقتصادی و کسب و کارها به وجود آمد، در این بین ضرورت عرضه راهکارهایی به منظور پشتیبانی از فعالان اقتصادی، واحدهای تولیدی و کسب و کارها به جهت حفظ بقا و ماندگاری در بازار و همینطور نیروهای کار بیشتر از پیش احساس می شد بر همین مبنا عرضه طرح ها و ایده هایی که بتواند به تحقق این امر کمک نماید ضروری به نظر می آید.

چندی قبل معاون اشتغال وزیر کار از طریق اندازی اورژانس کسب و کار اطلاع داد و اظهار داشت: راه اندازی اورژانس کسب و کار در دستور کار قرار دارد و در حال نهایی شدن است. اورژانس کسب و کار توجه خاصی به واحدهای کسب و کار دارد و از آن میتوان در دوره های اضطرار اقتصادی و طبیعی بهره برد.

وی اظهار داشت: در دوران کرونا ۲۰ هزار میلیارد تومان برای واحدهای کسب و کار و کارفرمایانی که به شکلی از کارگران حمایت کنند، اختصاص دادیم.

روز گذشته اولین مرکز مدیریت اورژانس کسب و کار کشور با همکاری موثر جهاد دانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ راه اندازی شد.

وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در مراسم راه اندازی این مرکز اظهار داشت: واحدهای تولیدی همانند یک موجود زنده طول عمر مشخصی دارند که باید خویش را متناسب با زمان تغییر دهند. این واحدها باید محلی برای دریافت کمک داشته باشند تا با رفتن به آن مشکلات خویش را حل کنند.

وی اضافه کرد: همواره یکی از نقصها کار این است که با معضلات و مشکلات کسب و کارها دیر آشنا می شویم در حالیکه مجموعه کسب و کارها به چاره جویی های متنوع نیاز دارد.

وزیر کار ضمن اشاره به همکاری جهاد دانشگاهی در راه اندازی و افتتاح این مرکز در دانشگاه علم و فرهنگ اظهار نمود: جهاد دانشگاهی شجره طیبه ای است که در هر گوشه از فعالیتهای علمی کشور کارهای بزرگی انجام داده و بر این اساس سعی کردیم در وزارت کار از این ظرفیت استفاده نماییم.شریعتمداری با اشاره به اینکه باید همکاری تنگاتنگی برای حفاظت از این مرکز صورت گیرد، اظهار داشت: جدا از تأمین منابع باید هدف این باشد که این مجموعه موثر عمل کند و برای جامعه مخاطب خود که تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی هستند مفید واقع شود. ما می خواهیم با طرح اورژانس کسب و کار حداقل ۵۰ درصد از واحدهای تعطیل شده را نجات دهیم و از تعطیل شدن آنها جلوگیری نماییم.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، خیلی از کارشناسان معتقدند تعدد قوانین و بخشنامه ها در راه رونق کسب و کار، مشکلات زیادی برای فعالان اقتصادی بخصوص صنعتگران و تولیدکنندگان بخش خصوصی به وجود آورده است؛ به زعم آنها، اورژانس کسب و کار می تواند بستر مناسبی در جهت خدمات دهی به کسب و کارهای شدیدا صدمه دیده و احیا و نجات بنگاهها در شرایط بحرانی که هر لحظه امکان دارد به فروپاشی بینجامد، فراهم آورد.

اورژانس کسب و کار در حقیقت ایده ای راهگشا و موثر است که بر مبنای آن به فوریت به مشکلات کسب و کارهای صدمه دیده رسیدگی می شود و هرگونه شوک و صدمه وارده ناشی از تحولات بیرونی و درونی اقتصاد و بازار به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی بخصوص کسب و کارها در این مرکز مورد صدمه شناسی و ارزیابی قرار می گیرد و به تناسب آن راهکارهای درمان و اقدامات حمایتی تجویز می شود.

بنگاهها و کسب و کارهایی که به شکلی با مشکلات بیمه ای، مالیاتی، تجارت خارجی و مقررات زائد و مخل کسب و کار مواجه می شوند می توانند این مشکلات را با اورژانس کسب و کار در بین بگذارند و برای رفع مشکل کسب و کار خود مشاوره دریافت نمایند.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، ایده راه اندازی اورژانس کسب و کار در شورایعالی اشتغال به وجود آمده و بخشی از ساز و کار مرکز فرماندهی و کنترل سیاستها و برنامه های اشتغال کشور به حساب می آید. هم اکنون این مرکز با هدف حفظ و تثبیت و صیانت از اشتغال نیروهای کار و بنگاههای اقتصادی، در دبیرخانه شورایعالی اشتغال وزارت کار مستقر است.
1399/12/13
23:01:41
0.0 / 5
1018
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما