در گفت وگو با هم پیما اعلام شد

افزایش راندمان در تعاونی ها با منتا

افزایش راندمان در تعاونی ها با منتا

به گزارش هم پیما معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از احیای تعاونی های اشتغالزا آگاهی داد و اظهار داشت: با ایجاد و گسترش مراکز نوآوری و توسعه تعاون راندمان در تعاونی ها بالا می رود و زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری در شرکتهای تعاونی فراهم می شود.محمد جعفر کبیری در گفت و گو با ایسنا، درباره پشتیبانی از تعاونی های اشتغالزا اظهار نمود: یکی از اقدامات حمایتی وزارت تعاون احیای تعاونی های اشتغالزا و کمک به توسعه بازار تعاونی ها با مساعدت بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون است که به همین دلیل اعتباری معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان از طرف بانک توسعه تعاون برای امسال پیش بینی شد که این اعتبار نسبت به سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است.

وی درعین حال از پرداخت ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی امسال آگاهی داد و اظهار داشت: این تسهیلات در قالب سامانه کارا توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

کبیری در ادامه با اشاره با راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون اظهار نمود: این سامانه یکی از اقدامات بزرگ و موثر وزارت تعاون در امتداد شفافیت بود که امضاهای طلایی را از بین برد و موجب شد نظارتها ۱۲ برابر بیشتر شود.

وی اشاره کرد: در این راستا برگزاری مجامع الکترونیک تعاونی ها را برای نخستین بار در شهریور ماه شاهد بودیم و بنا داریم که در سال ۱۴۰۰ تعاونی ها مجامع خودرا به شکل الکترونیک برگزار و از مزایای آن استفاده کنند و امکان رتبه بندی آنها در سال آینده را بوسیله این سامانه فراهم خواهیم کرد.

معاون امور تعاون وزیر کار درعین حال تعیین تکلیف لایحه اصلاح قانون تعاون را خواهان شد و ابراز امیدواری کرد: این لایحه با گذشت ۹ سال به سرانجام برسد و مشارکت هرچه بیشتر تعاونی ها در اتاق های تعاون را شاهد باشیم.

کبیری همین طور درباب راه اندازی مراکز نوآوری و توسعه تعاون اظهار داشت: توسعه نوآوری یکی از رویکردهای جدی ما در بخش تعاون است و به همین دلیل با پشتیبانی از تعاونی های دانش بنیان و شرکتهای نوپا درصدد تحقق این رویکرد در بخش تعاون هستیم. هم اکنون ۱۱ مرکز نوآوری و توسعه تعاون (منتا) در کشور وجود دارد که برای فعالیت آنها بودجه مستقلی درنظر گرفته شده و طبق هدفگذاری ها مقرر است تا آخر سال آینده هر استان به یک مرکز "منتا" مجهز شود.

به گفته وی کمک به تشکیل و تقویت واحدهای تحقیق و توسعه در بخش تعاون و ارتقای راندمان شرکتهای تعاونی همچون اهداف ایجاد مراکز نوآوری تعاون بشمار می رود.

منبع:

1399/12/08
15:47:21
0.0 / 5
1041
تگهای خبر: اشتغال , بازار , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما