معاون وزیر راه:

از شرایط سخت تحریم صنایع دریایی با سربلندی عبور كردیم

از شرایط سخت تحریم صنایع دریایی با سربلندی عبور كردیم

به گزارش هم پیما مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه جامعه دریایی کشور از دوره ۳ ساله سخت ترین تحریم ها با سربلندی عبور کرد اظهار داشت: صنعت دریایی کشور اجازه نداد روند تأمین مایحتاج مردم مختل شود.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورایعالی مدیران ارگان های دریایی، درباره سیاست های دریایی کشور در دوره پساتحریم، تاکید کرد: در بازار بین المللی صنعت دریانوردی، نمی توانیم درها را به روی خودمان ببندیم، بلکه باید رقابت پذیری بنادر کشور را افزایش و سهم خویش را از حمل و نقل دریایی منطقه و جهان ارتقا دهیم.
راستاد با اشاره به اینکه ظرفیت های حمل و نقل دریایی کشور، فراتر از نیازهای داخلی است، عنوان کرد: در دوره پساتحریم و بازگشت احتمالی شرکتهای کشتیرانی بین المللی به بنادر ایران، مجموعه بندری و اپراتورهای کشور باید آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند سرویسهای خوبی را به کشتیرانی های خارجی ارائه نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تکیه بر ضرورت تمرکز ویژه برای بهبود امور دریانوردان ناشی از صدمه های جدی به این قشر زحمتکش در دوره انتشار ویروس کووید ۱۹، اضافه کرد: با رایزنی های داخلی و خارجی، امیدواریم سهمیه واکسن کرونا با اولویت به دریانوردان اختصاص یابد.
راستاد درباره لزوم تأمین سوخت کم سولفور برای کشتیرانی داخلی و خارجی، تصریح کرد: ما بعنوان یک کشور ساحلی، متعهد هستیم علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، خدمات سوخت رسانی به ناوگان بین المللی را پوشش دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در حوزه الزامات مدیریت آب توازن، باید از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان حداکثر استفاده را ببریم و از این طریق، هزینه های تجهیز ناوگان تحت پرچم ایران را به حداقل برسانیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تحول در ساماندهی شناورهای سنتی بر مبنای مصوبه هیئت وزیران اطلاع داد و اظهار داشت: شناسنامه دار شدن شناورهای فاقد هویت برای اجرا در دست بررسی است؛ در این میان ماحصل اقدامات و برنامه ریزی ها در حوزه حمل و نقل دریایی باید این گونه باشد که کشتیرانی ایمن تر و دریاهای پاکیزه تر داشته باشیم.


منبع:

1399/12/07
12:51:25
0.0 / 5
982
تگهای خبر: بازار , بندر , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما