تاریخ تكرار می شود؟

كروناهای جدید در كمین پیش فروش سفرهای نوروزی

كروناهای جدید در كمین پیش فروش سفرهای نوروزی

در شرایطی که شرکت های ریلی و هوایی پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی خودرا آغاز نموده اند، مسئولان بهداشتی نسبت به جهش کرونای جهش یافته در انواع مختلف انگلیسی، آفریقایی و اسلوواکی نگران هستند و خواهان تعیین تکلیف سریعتر سفرهای نوروزی هستند تا مردم متضرر نشوند.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته دو مسئول از وزارت راه و شهرسازی برنامه نوروزی زیرمجموعه خودرا برای سفرهای مردم در این ایام اعلام نمودند و بنظر می رسد به تدریج پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی شروع شود.

یکشنبه گذشته سوم اسفند ماه، تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره برنامه سفرهای نوروزی و تشکیل ستاد آن اظهار داشت: برنامه پایانی سال و سفرهای نوروزی را اگر کرونا اجازه دهد به شرکت های هواپیمایی ابلاغ کرده ایم تا توان عملیاتی و ساعت پرواز تعیین شده و تعداد ناوگان آماده به کار را در فرودگاه های پر ترافیک برنامه ریزی کنند و همه ایرلاین ها موظف می باشند تا هواپیمای پشتیبان داشته باشند که در صورت نقص فنی در کمترین زمان ممکن مسافران به مقصد شان برسند و از ابطال پرواز جلوگیری نمایند.

وی اضافه کرد: در روزهای نوروز بسته به مجوزهایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه دهد برنامه ریزی خواهیم کرد و تا الان ممنوعیتی برای پروازها نداریم.

همچنین سعید رسولی –مدیر عامل شرکت راه آهن – نیز در همین زمینه در نشستی خبری اظهار داشت: ایام پیک سفرهای نوروزی امسال از ۲۵ اسفند ماه شروع می شود و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد و بر این اساس ستاد سفرهای نوروزی را از ماه گذشته تشکیل داده و ضمن برگزاری جلسات مکرر همه تمهیدات لازم برای انجام هر چه بهتر سفرهای ضروری مردم در روزهای نوروز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: پیش فروش بلیت های قطار در روزهای نوروز از سه شنبه پنجم اسفند ماه شروع می شود و مردم می توانند بوسیله مراکز مجاز و به صورت آنلاین خرید خودرا انجام دهند و روزانه ۲۳۰ قطار پیش بینی شده که برای کل دوره ۲۱ روزه ۴۷۲۸ قطار خدمت رسانی خواهند کرد.

این برنامه ها طی روزهای گذشته در حالی اعلام گردید که هنوز تصمیم نهایی برای سفرهای نوروزی گرفته نشده است و از طرف دیگر مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز هشدارها و انتقادهای جدی از وضعیت کنونی رعایت پروتکل های بهداشتی دارند.

اخیرا علیرضا زالی - فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران- درباره انواع ویروس جهش یافته کرونا اظهار نمود: ویروس جهش یافته فنلاندی نداریم اما قبل تر ویروس اسلواکی پیش از آن ویروس موسوم به کالیفرنیا و پیش از آن انگلیسی و آفریقایی وجود داشته ولی تنها مورد جهش ویروس موسوم به انگلیسی در کشور مشاهده شده و شواهدی از وجود سایر جهش ها نداریم.

وی اضافه کرد: هنوز از ستاد ملی کرونا پروتکل روشن و شفافی در مورد بازار خرید و ترددهای نزدیک به ایام نوروز اعلام نشده، بی شک اگر مقرر است محدودیت هایی اعمال شود باتوجه به این که پیش فروش ها در حوزه سفر و ترددها در حال انجام می باشد برای جلوگیری از نارضایتی مردم باید زودتر تعیین تکلیف شود تا سرنوشت خیلی از موارد همچون ترددها، برگزاری آزمون ها و... و. مشخص شود. البته تعدادی از این موارد ملی است و باید هر چه زودتر تصمیم گیری صورت گیرد.

با وجود این شرایط باید دید سفرهای نوروزی مردم با محدودیت های بیشتر یا ممنوعیت مواجه می شود یا آنکه تغییری در این رویه ایجاد نخواهد شد؟ البته اگر مردم بلیت سفرهای نوروزی را خریداری کنند ممکنست تاریخ باردیگر تکرار شود و مانند اسفند ماه سال قبل با حجم عظیمی از کنسل شدن بلیت سفرها و انتظار مردم برای استرداد پول بلیت شان از طرف شرکت های ریلی و هواپیمایی باشیم.

به گفته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی متولیان بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا هر نظری داشته باشند باید تامین گردد چونکه سلامت مردم شوخی بردار نیست و بدین سبب وزارت راه و شهرسازی بعنوان متولی حوزه حمل و نقل باید در ایام آینده منتظر تصمیمات جدیدی در این عرصه باشد.
1399/12/06
13:57:03
0.0 / 5
940
تگهای خبر: آموزش , بازار , پرواز , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما