توصیه بوئینگ به ایرلاین ها

استفاده از بوئینگ ۷۷۷ متوقف شود

استفاده از بوئینگ ۷۷۷ متوقف شود

به گزارش هم پیما شرکت بوئینگ به دنبال آتش گرفتن موتور جت ۷۷۷ و سقوط اجزای آن بر فراز دنور، اعلام نمود به ایرلاین ها سفارش کرده است استفاده از این هواپیما را متوقف کنند.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، این سفارش برای هواپیماهایی است که موتور آنها از نوع پرات اند ویتنی پی دبلیو ۴۰۰۰ است.

یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ شرکت یونایتد ایرلاینز روز شنبه بعد از اینکه موتور سمت راستش از کار افتاد، به سلامت در دنور به زمین نشست. با این وجود به دنبال این حادثه، رگولاتورهای آمریکا بازرسیهای جدید را اعلام نمودند و ژاپن استفاده از این هواپیما را متوقف کرد.

یونایتد ایرلاین روز پس از حادثه و چند ساعت قبل از اعلان بوئینگ، اعلام نمود به صورت داوطلبانه و موقتا ۲۴ فروند هواپیمای خویش را از دور فعالیت خارج می کند.

بوئینگ اعلام نمود در زمانی که ایرلاین ها هواپیماهایشان را به علت کاهش تقاضای ناشی از شیوع پاندمی کووید ۱۹ زمین گیر کردند، ۶۹ فروند از این هواپیماها مورد استفاده بوده است و ۵۹ فروند در آشیانه نگهداری می شدند. این شرکت هواپیماسازی به ایرلاین ها سفارش کرد تا زمانی که رگولاتورهای آمریکا پروتکل بازرسی مناسب را شناسایی کنند، فعالیت این هواپیما را معلق کنند.

مدلهای ۲۰۰-۷۷۷ و ۳۰۰-۷۷۷ که مشمول این تعلیق قرار گرفته اند، بهره وری سوخت کمتری در مقایسه با مدل های جدیدتر دارند و اغلب شرکتها در حال خارج کردن آنها از ناوگانشان هستند.

تصاویر پلیس در بروم فیلد کلرادو قطعات بزرگی از هواپیما را نشان داد که شامل یک موتور جدا شده از هواپیمای ۲۶ ساله بود که بیرون محوطه یک خانه افتاده بودند.

هیات ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا اعلام نمود بررسی اولیه از این هواپیما نشان داده که بیشترین صدمه به موتور سمت راست وارد شده و خود هواپیما صدمه جزئی دیده است.

وزارت حمل و نقل ژاپن به ژاپن ایرلاینز و ANA Holdings دستور داد استفاده از هواپیمای ۷۷۷ با موتورهای پی دبلیو ۴۰۰۰ را متوقف کنند و در حال بررسی تدابیر بیشتر است. این وزارتخانه اعلام نمود در چهارم دسامبر سال ۲۰۲۰ یک پرواز ژاپن ایرلاینز از فرودگاه ناها به توکیو به علت خرابی موتور سمت چپ، به ناها بازگشت. صدمه دیدگیهای موتور این هواپیما مشابه هواپیمای یونایتد ایرلاینز بوده است.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا، یونایتد تنها اپراتور این هواپیماها در آمریکاست و ایرلاین های دیگری که از آنها استفاده می نمایند، در ژاپن و کره جنوبی هستند.

شرکت ژاپن ایرلاینز ۱۳ فروند و شرکت ANA هم ۱۹ فروند از این هواپیما را در اختیار دارند با این همه استفاده از آنها را در دوران پاندمی کاهش دادند. ژاپن ایرلاینز اعلام نموده بود که ناوگان این هواپیما قرار بود تا مارس سال ۲۰۲۲ بازنشسته شوند.

وزارت حمل و نقل کره جنوبی پیش از این که برای ایرلاینهای این کشور دستورالعملی صادر کند، منتظر اقدام رسمی سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت هواپیمایی کره ۱۶ فروند از این هواپیما را دارد که ۱۰ فروند آن در آشیانه است و آسیا ایرلاینز که ۹ فروند هواپیمای ۷۷۷ با موتورهای پرات اند ویتنی دارد، سرگرم مذاکره با بوئینگ و مقامات مربوط درباره اقدامات لازم است.
1399/12/04
13:36:57
0.0 / 5
974
تگهای خبر: پرواز , جت , حادثه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما