معاون وزیر راه:

بازگشت شركت خط و ابنیه راه آهن به دولت نهایی شد

بازگشت شركت خط و ابنیه راه آهن به دولت نهایی شد

هم پیما: مدیرعامل شرکت راه آهن از انتقال صد درصد سهام شرکت خط و ابنیه راه آهن به شرکت دولتی راه آهن آگاهی داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سعید رسولی دقایقی پیش در برنامه زنده تلویزیونی درباره آخرین وضعیت کارگران شرکت نگهداری خط و ابنیه راه آهن اظهار داشت: این شرکت سال ۹۱ از راه آهن جدا و توسط سازمان خصوصی سازی به بخش غیر دولتی واگذار شد.
وی اضافه کرد: دو ماه پیش با رأی دادگاه قرارداد واگذاری این شرکت فسخ و مجدداً به شرکت راه آهن برگشت داده شد. در طول این مدت مسائل قضائی موجود در حال برطرف شدن بود و نهایتاً ۹ بهمن ماه امسال، عملیات انتقال سهام شرکت نگهداری خط ابنیه راه آهن به شرکت راه آهن نهایی شد.
مدیرعامل شرکت راه آهن اشاره کرد: در حال انجام اقدامات برگزاری مجمع عمومی و انتصاب مدیرعامل و اعضای جدید هیئت مدیره شرکت نگهداری خط و ابنیه راه آهن هستیم. وزارت اقتصاد با وزارت راه مکاتبات برگزاری مجمع عمومی را انجام داده است. طی دو هفته آتی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره منصوب خواهند شد.
معاون وز یر راه درباب پرداخت حقوق معوقه کارگران شرکت نگهداری خط و ابنیه راه آهن (تراورس) تاکید کرد: حقوق کارگران و مهندسان این شرکت و سایر شرکت های نگهداری خط و ابنیه که به صورت پیمانکاری با راه آهن طرف قرارداد بوده اند به صورت مدیریت شده پرداخت شده است.
وی افزود: کارگران تراورس تا آذر ماه حقوق خودرا دریافت کرده اند. حقوق دی و عیدی آنها به زودی پرداخت می شود اما حقوق بهمن ماه مستلزم دریافت صورت وضعیت است که با تأخیر به دست ما می رسد.
رسولی درباره حق بیمه کارگران تراورس اظهار داشت: حق بیمه کارگران این شرکت سال ها بود توسط شرکت خصوصی مالک تراورس به تامین اجتماعی به سبب کمبود نقدینگی پرداخت نمی شد. ما با تامین اجتماعی مذاکره کردیم که دفترچه های بیمه آنها تمدید شود و دیگر مشکل حق بیمه نداشته باشند.


منبع:

1399/12/03
12:33:40
0.0 / 5
999
تگهای خبر: جت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما