مشاور وزیر كار:

مشكلات بنگاه های اقتصادی مشكل دار كاسته می شود

مشكلات بنگاه های اقتصادی مشكل دار كاسته می شود

به گزارش هم پیما همدان مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری و شناسایی و رصد و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی را با هدف صیانت از نیروی کار و تداوم تولید و حفظ حیات اقتصادی و تثبیت و توسعه اشتغال دنبال می کند.


کریم یاوری چهارشنبه ۲۹ بهمن در مسافرت به استان همدان، اضافه کرد: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی های حقوقی به دادخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی گردد بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته های کارگران است چونکه با حل مشکلات بنگاه ها، کارگران به خواسته های قانونی و حقوقی خود دست پیدا می کنند.
وی با اشاره به اینکه حل مشکلات بنگاه های اقتصادی در مرحله اول به عهده کارفرمایان، مالکان، سهامداران و مدیران مسئول بنگاه هاست، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم وزارتخانه ها و سازمان های صادرکننده مجوز تأسیس و پروانه بهره برداری باید مسؤلان بنگاه های اقتصادی مشکل دار را در حل مشکلات یاری کنند و در مرحله سوم، بانکهای پرداخت کننده تسهیلات و مشارکت کننده در ایجاد و راه اندازی بنگاه ها باید در حل مشکلات سهیم باشند و کارفرمایان را در این حوزه یاری رسانند و در نهایت کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تمهیدات لازم برای حل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار را اتخاذ کنند.
یاوری اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسات کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور برای صیانت از نیروی کار، حفظ و تثبیت و توسعه اشتغال کارگران حضوری مؤثر و فعال دارد.
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در شرایط تحریم های ظالمانه و شیوع کرونا مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار با همراهی و همکاری و همدلی کارگران و کارفرمایان کاسته می شود.
وی اظهار نمود: در استان همدان با همت استاندار و مسؤلان و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ۶۵ جلسه کارگروه، مشکلات به حداقل ممکن کاهش پیدا کرده و استان همدان با حدود ۱۰ بنگاه اقتصادی مشکل دار برپایه آمار و اطلاعات اعلامی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمره کمترین بنگاه های مشکل دار اقتصادی استان های کشور است.
منبع:

1399/11/30
18:14:11
0.0 / 5
880
تگهای خبر: اشتغال , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما