وزیر راه:

آمادگی انجام سفرهای نوروزی ریلی، جاده ای و هوایی را داریم

آمادگی انجام سفرهای نوروزی ریلی، جاده ای و هوایی را داریم

وزیر راه اظهار داشت: در مبحث انجام یا اجرا نشدن سفرهای نوروزی، وزارت راه تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناست، اما همه دستگاههای اجرایی در رابطه با سفر، مقدمات این سفرها را پیشبینی کرده اند.به گزارش هم پیما به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه مراسم بهره برداری از طرح های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری در حال تهیه و آماده سازی مقدمات در ارتباط با سفرهای نوروزی هستند، اما در اجرا، تابع مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.
وی افزود: پیشبینی می نماییم در صورت مجاز بودن سفرها در روزهای نوروز، مردم بیشتر از گذشته از وسایل حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده کنند و به همین دلیل، از الان آمادگی انجام سفرهای نوروزی را در دستگاههای تابعه بوجود آورده ایم.
اسلامی اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا متولی اعلام مجاز بودن یا نبودن سفرها در روزهای تعطیلات نوروزی هستند و ما آمادگی کامل داریم در تعامل و همکاری با این دستگاه ها، مصوبات ستاد را اجرا نماییم، اما نباید به علت احتمال لغو سفرهای نوروزی، دستگاههای اجرایی وابسته آمادگی این امر را نداشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: نوسازی روکش آسفالت، خط کشی و نصب علایم اخطار دهنده بخصوص در نقاط حادثه خیز و پر خطر از اولویت های طرح های نوروزی سازمان راهداری است.
وی همینطور در مورد رفع نقاط حادثه خیز جاده ای اظهار داشت: با همکاری پلیس راه نیروی انتظامی ۲۵۱ نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی شد که ۲۰۰ نقطه آن حذف و اصلاح شده است و برای رفع دیگر نقاط حادثه خیز در حال فعالیت هستیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بیشتر نقاط حادثه خیز باقی مانده از نوعی هستند که نیازمند ساخت تقاطع های غیر هم سطح هستند و در نزدیکی شهرها واقع شده اند که مقرر است ضمن مبادرت به آشکار سازی این نقاط، هرچقدر که در تأمین مالی پروژه ها موفق بودیم و توانستیم اعتبار جذب نماییم، این تقاطع های غیر هم سطح را هم راه اندازی نماییم.
اسلامی افزود: با این وجود همچنان سهم عوامل انسانی در تصادفات بالای ۸۰ درصد است و عواملی، چون بی توجهی به روبرو یا خواب آلودگی راننده جز عواملی هستند که بیشترین تصادفات منجر به تلفات را رقم می زنند.

1399/11/29
14:23:47
0.0 / 5
885
تگهای خبر: آموزش , حادثه , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما