رئیس اتاق ایران:

بدون تعامل با بخش خصوصی امیدی به اصلاح روش های اصلاح اشتغال نیست

بدون تعامل با بخش خصوصی امیدی به اصلاح روش های اصلاح اشتغال نیست

خراسان رضوی رئیس اتاق تجاری ایران اظهار داشت: دولت بدون بخش خصوصی قادر به رفع اشکال اشتغال در کشور  نبوده و نخواهد بود. بدون تعامل سازنده با بخش خصوصی اصلا امیدی به اصلاح روش های اشتغال وجود ندارد.


غلامحسین شافعی در نشست صمیمانه فعالان و تشکل های اقتصادی خراسان رضوی که شب گذشته در سالن جلسات اتاق تجاری صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد، خطاب به وزیر صمت با اشاره به شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اشاره کرد: در سطح ملی شاهد عملکرد قابل توجه شورای گفت و گو بوده ایم که برخواسته از دیدگاه شما است. خیلی از مدیران باید باور شما را داشته باشند اما ندارند.
وی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور را بخش خصوصی اداره می کند، افزود: در ۱۰ سال قبل با وجود شدیدترین تحریم ها نرخ اشتعال بخش خصوصی از ۷۷ به ۸۴ درصد ارتقا پیدا کرده است. این نشانه مستند و قابل اتکایی که می تواند کارنامه بخش خصوصی را نشان دهد که ما اقتصاد کشور را اداره می نماییم.
شافعی با اشاره به اینکه دلیل اصلی خیلی از مشکلات ما در مسائل اقتصادی به عدم اهلیت حرفه ای در خیلی از تصمیم گیران کشور در بخش اقتصاد برمی گردد، اشاره کرد: تعییرات بنیادی کار بسیار سختی است. مقاومت در مقابل این تعییرات در کشور بیداد می کند، ما می دانیم که شما این را قبول دارید که دولت بدون بخش خصوصی قادر به رفع اشکال اشتغال در کشور نبوده و نخواهد بود. بدون تعامل سازنده با بخش خصوصی اصلا امیدی به اصلاح روش های اشتغال وجود ندارد. کسانی که مرتبا شعار معیشت سر می دهند باید بدانند رسیدگی به معیشت مردم با تمرکز بر روی توسعه اقتصادی کشور صورت می گیرد و این در سایه پشتیبانی از فعالان اقتصادی روی خواهد داد.
رئیس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اشاره کرد: ۱۳ سال از تحریم ها می گذرد. مقام معظم رهبری بر روی اقتصاد مقاومتی بسیار تاکید دارند. ما برای مشکل عدم فروش نفت ماتم گرفته ایم. قرار بر این بود تا کار مولد جای این مساله را بگیرد. تا چند سال دیگر نفت در دنیا جایگاهی نخواهد داشت. در کشور ما که متکی به نفت می باشد باید فکر اساسی صورت گیرد.
در ادامه علی رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه این جلسه، اظهار نمود: خراسان رضوی قطعه ای از بهشت است. همیشه به اینکه بخش خصوصی مرا نماینده خود بداند افتخار کرده ام. امیدوارم در سمت جدید خود که با عنایت و اعتماد جناب آقای رزم حسینی، حمایت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بوده، گام مهمی بردارم.
وی در مورد شهرک های صنعتی اضافه کرد: در شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنایع کوچک با بخش خصوصی مشورت خواهیم کرد. تلاش می شود تا شورای مشورتی با حضور بخش خصوصی شکل گیرد. مسئولیت ما توسعه صنعت است. باید تلاش شود تا زیر ساخت های شهرک ها را بهبود دهیم و نیاز به سرمایه گذاری که وجود دارد را تامین نماییم. باید دستگاهها به ما کمک کنند. بعنوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی این مساله را مطالبه خواهم کرد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مورد تفویض اختیارات بیان کرد: هدف ما این است که به جز مواردی که قانون اجازه آنرا نمی دهد هیچ اختیاری را در مرکز نگه نداشته و با نظارت و کنترل به مدیران استانها تفویض اختیار نماییم.
وی با اشاره به شرکت های دانش بنیان و اصناف کوچک در عرصه تولید اشاره کرد: توافقاتی با معاون محترم وزیر علوم و رئیس اتاق اصناف ایران صورت گرفته تا زمین هایی که در نزدیک شهرهای بزرگ است به شرکت های دانش بنیان و بنگاه های کوچک اختصاص پیدا کند و از فرصت شهرک های صنعتی برای تولید استفاده گردد.
رسولیان اشاره کرد: همیشه در خراسان رضوی مطالبه جدی برای صدور چند پروانه بهره برداری در یک پلاک وجود داشت که خوشبختانه با دستورات جناب آقای رزم حسینی این مساله پیگیری خواهد شد. این مساله به شدت در استفاده بهینه از زمین های مازاد واحدهای تولید کمک می نماید.1399/11/18
10:34:09
0.0 / 5
932
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما