وزیر راه خبر داد؛

اعتراض ایران به تركیش ایر بابت اقدام روز گذشته خلبان

اعتراض ایران به تركیش ایر بابت اقدام روز گذشته خلبان

به گزارش هم پیما وزیر راه با تکیه بر اینکه روز گذشته بامداد شرایط برای فرود هواپیمای ترک در فرودگاه امام عادی بوده است، اظهار داشت: از سازمان هواپیمایی خواسته ام که شرکت ترکیش ایر را بابت این اقدام خلبان بازخواست کند.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت سالگرد ورود امام به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره افزایش قیمت قیر، اظهار داشت: در بازار کنترل های لازم صورت نمی گیرد. قیر جزو مصالح ساختمانی است و این افزایش قیمت ضرورتی ندارد.
وی افزود: قیمت فعلی قیر در کشور نه با قیمت جهانی رابطه دارد و نه منطقی نیست. ۴۰ درصد افزایش قیمت قیر داشتیم و به همین نسبت، پروژه های عمرانی را کاهش داده ایم.
اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری درباره پروازهای عبوری از آسمان ایران اظهار داشت: دشمن ما می جنگد تا آسمان ما را از سهم پروازهای عبوری حذف کند. ما باید به شدت بجنگیم تا سهم خویش را از دست ندهیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران باید پیگیری کنند تا این سهم باقی بماند.
وی عنوان کرد: همسایه های ما اصلاً نگاه مالی به پروازهای عبوری ندارند و استکبار صرفا می خواهد ما را زمین بزند و درآمدهای ما را از پروازهای عبوری کم کند.
تعرفه پروازهای عبوری کاهش می یابد
به گفته وی، به شرکت فرودگاه ها با مصوبه دولت اختیار داده ایم تا تعرفه های پرواز عبوری را کم کند. همینطور باید سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه ها با نیروهای مسلح مذاکره کنند تا مسیرهای مستقیم از آسمان ایران افزایش یابد.
شرکت ترکیش ایر بابت رفتار خلبان باید بازخواست شود / ‏‬شرایط کاملاً عادی بوده است
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم فرود هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی (ره) در صبح روز گذشته اظهار داشت: از سازمان هواپیمایی خواسته ام تا از شرکت ترکیش ایر بازخواست کند که چرا خلبان این کار را کرده است؟
اسلامی بیان نمود: شرایط ویژه ای حاکم نبود و هواپیما می توانست فرود بیاید؛ کما اینکه بعد از آن، ایران ایر در فرودگاه نشست داشت ولی ترکیش ایر بازگشت غیرعادی داشته است.
به گفته وی، هیچ حالت غیرعادی نبوده و سازمان هواپیمایی باید از ترکیش ایر توضیح بخواهد.
صدای آژیر بخاطر اتصالی سیم برق بوده است
وزیر راه و شهرسازی درباره صدای آژیر در روز گذشته اظهار داشت: شنیده شدن صدای آژیر به علت اتصالی یک سیم برق بوده ولی بعداً این صدا خاموش شد و هیچ ارتباطی با اتفاق رخ داده، نداشت.
سیاوش امیر مکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در ادامه این نشست در جمع خبرنگاران درباره پروازهای عبوری اظهار داشت: پیش از کرونا و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تعداد پروازهای عبوری از آسمان کشور روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ پرواز بود اما پس از کرونا به ۱۳۰ پرواز کاهش پیدا کرد و هم اکنون به ۴۵۰ پرواز عبوری در روز افزایش یافته و به مرور شرایط پرواز عبوری بهتر خواهد شد.
وی افزود: تا آخر سال ۲۰۲۱ به شرایط پروازهای عبوری در سال ۲۰۱۹ برمی گردیم.
دید خلبان ترکیش ایر ۵ کیلومتر بوده است
همچنین تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره اتفاق روز گذشته فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: دید خلبان ترکیش ایر پنج کیلومتر بود و باران هم می بارید اما برای اَپروچ، یک ابر سیاه بوده است.
وی افزود: خلبان ترکیش ایر دو فرودگاه آلترنیت داشته که یکی اصفهان و دیگری باکو که دومی را انتخاب می کند ازاین رو کار خلافی نکرده اما به علت فضای رسانه ای بوجود آمده در ترکیه بعد از این اتفاق، مبحث را از ترکیش ایر و سازمان هواپیمایی ترکیه پیگیری خواهیم کرد.
زنگنه اضافه کرد: مراتب اعتراض خویش را به ترکیش ایر و سازمان هواپیمایی ترکیه اعلام می نماییم.


منبع:

1399/11/12
21:18:42
0.0 / 5
1037
تگهای خبر: بازار , پرواز , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما